Două săptămâni în care Joe Biden nu a făcut NIMIC

Ziariștii acreditați la Casa Albă au început să pună întrebări despre motivele pentru care în programul președintelui Biden nu figurează nici o activitate de două săptămâni.
Secretarul de presă al Casei Albe nu a putut oferi însă nici un fel de explicație pentru marele Nimic din programul prezidențial, vreme de 13 zile, din 22 decembrie încoace.
"Will the president have a public schedule tomorrow or Friday?"
— RNC Research (@RNCResearch) January 3, 2024
KARINE JEAN-PIERRE: "I don't have anything at this time for you" pic.twitter.com/mufHFDELwu
Iată activitatea lui Joe Biden, zi de zi, din 22 decembrie 2023 până azi:
22 decembrie: A petrecut 9 minute la Children’s National Hospital.
23 decembrie: A plecat în vacanță la Camp David.
24 decembrie: Vacanță la Camp David.
25 decembrie: Vacanță la Camp David.
26 decembrie: Întoarcere din vacanța de la Camp David.
27 decembrie: Plecare în vacanță în Insulele Virgine.
28 decembrie: Vacanță în Insulele Virgine.
29 decembrie: Vacanță în Insulele Virgine.
30 decembrie: Vacanță în Insulele Virgine.
31 decembrie: Vacanță în Insulele Virgine.
1 ianuarie: Vacanță în Insulele Virgine.
2 ianuarie: Întoarcere noaptea târziu din vacanța în Insulele Virgine.
3 ianuarie: Nimic.
4 ianuarie: Nimic.
Site-ul RNC Research notează că Joe Biden avea pentru ziua de 5 ianuarie programat un zbor în Delaware, unde își are reședința, pentru motive necunoscute.
Pe 6 ianuarie va merge în Pennsylvania unde, la fel ca anul trecut, va ține un discurs horror în care va invoca evenimentele de la Capitoliu din 2021 și va afirma că jumătate dintre americani sunt suprematiști albi și extremiști, drept care Democrația este în pericol.
Apoi se va întoarce acasă în Delaware unde va continua să nu facă nimic.
Biden's Friday (after 13 days without an event):
— RNC Research (@RNCResearch) January 4, 2024
1. Fly to Delaware (for unknown reasons)
2. Fly to Pennsylvania (for an angry speech ostensibly about "democracy")
3. Fly back to Delaware (where he'll spend the weekend) pic.twitter.com/t46tq6bExM
În toamnă, pe baza raportului de activitate al Casei Albe, New York Post a descoperit că Joe Biden a bătut toate recordurile din istoria președinților americani: și-a petrecut 40% din mandat în vacanță.
Totuși, văzând aceste cifre, Klaus Iohannis ar zâmbi îngăduitor.
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!

RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect

PANICĂ în Spania, Portugalia și Franța după ce țările UE au fost afectate de o pană masivă de curent electric. ACTUALIZARE: Motivul ”științific” este enunțat ca fiind un ”fenomen atmosferic rar”. Peninsula Iberică PARALIZATĂ - Noaptea aduce HAOSUL

Teoria conspirației se confirmă. Numărul de decese atribuit vaccinurilor anticovid a fost mușamalizat - STUDIU

Cum explică profesorul Silviu Gurlui cauzele blackout-ului din Spania

Premierul Spaniei vine cu noi dezvăluiri despre pana masivă de curent care a lovit Peninsula Iberică: 15 gigawați de energie au dispărut inexplicabil

Adrian Onciu: Dansul păcii cu gust de capitulare. A sosit momentul ca Zelensky să-și facă bagajele și să-și ia concediu fără plată, pe termen nelimitat

Cum arată misteriosul tablou oferit de Putin lui Trump - FOTO
Recomandările noastre

22 aprilie 1990, startul Pieței Universității. În urmă cu 35 de ani începea cea mai amplă manifestație anticomunistă din Europa Centrală și de Est. VIDEO și GALERIE FOTO

Alex Jones și Tucker Carlson despre Lupta pentru Adevăr: Globalism, Trump, Israel, Planuri Secrete pentru Al Treilea Război Mondial, WEF, CIA, 9/11 - O EMISIUNE-BOMBĂ tradusă în română - VIDEO
Secțiuni: Externe Prima pagină Știri
Persoane: Joe Biden
Locații: Delaware Pennsylvania SUA
Organizații: Casa Alba
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (2)