Gest de solidaritate al Germaniei cu Israelul

Autoritățile germane și-au arătat solidaritatea cu cele israeliene, după atacul de zilele trecute în care un palestinian a ucis patru soldați și 17 oameni au fost răniți cu un camion.
Pe poarta Brandenburg din Berlin a fost proiectat steagul Israelului, în semn de solidaritate cu atentatul de duminică, când un camion condus de un palestinian a intrat în plin în apropiere de promenada Armon Hanatziv din Ierusalim.
„Suntem recunoscători pentru sprijinul și solidaritatea guvernului și poporului german. Ambele popoare sunt nevoite să facă față terorii, dar împreună putem lupta cu răul și vom învinge. Steagul Israelului pe poarta Brandenburg simbolizează legătura dintre inimile noastre”, a spus un reprezentant al statului Israel în Germania.
Premierul israelian Benjamin Netanyahu a declarat că atacul a fost inspirat din acțiunile grupării teroriste Statul Islamic. Casa atacatorului va fi distrusă, iar trupul său nu va fi dat familiei pentru a fi îngropat, au mai anunțat autoritățile israeliene.
După atac, mii de activiști au grupării Hamas au ieșit pe străzi în Fâșia Gaza, ca să felicite atentatorul.
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!

RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect

PANICĂ în Spania, Portugalia și Franța după ce țările UE au fost afectate de o pană masivă de curent electric. ACTUALIZARE: Motivul ”științific” este enunțat ca fiind un ”fenomen atmosferic rar”. Peninsula Iberică PARALIZATĂ - Noaptea aduce HAOSUL

Teoria conspirației se confirmă. Numărul de decese atribuit vaccinurilor anticovid a fost mușamalizat - STUDIU

Cum explică profesorul Silviu Gurlui cauzele blackout-ului din Spania

Premierul Spaniei vine cu noi dezvăluiri despre pana masivă de curent care a lovit Peninsula Iberică: 15 gigawați de energie au dispărut inexplicabil

Adrian Onciu: Dansul păcii cu gust de capitulare. A sosit momentul ca Zelensky să-și facă bagajele și să-și ia concediu fără plată, pe termen nelimitat

Cum arată misteriosul tablou oferit de Putin lui Trump - FOTO
Recomandările noastre

22 aprilie 1990, startul Pieței Universității. În urmă cu 35 de ani începea cea mai amplă manifestație anticomunistă din Europa Centrală și de Est. VIDEO și GALERIE FOTO

Alex Jones și Tucker Carlson despre Lupta pentru Adevăr: Globalism, Trump, Israel, Planuri Secrete pentru Al Treilea Război Mondial, WEF, CIA, 9/11 - O EMISIUNE-BOMBĂ tradusă în română - VIDEO
Secțiuni: Externe
Persoane: Benjamin Netanyahu
Locații: Germania
Subiecte: Conflict Israel palestinieni
Organizații: Ambasada Israelului
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (0)