O româncă este căutată de poliția italiană, pentru că a plecat cu copilul din spital
![](https://www.activenews.ro/images/animatie-redare-articol.gif)
La această oră, o femeie din România este căutată de carabinierii din Italia, pentru că și-a luat copilul, internat într-un spital din Florența, și a plecat cu el, în ciuda împotrivirii medicilor.
Fetița bolnavă are 1 an și 2 luni și fusese internată în Spitalul de Pediatrie Meyer din Florența. Medicii spun că ea a fost diagnosticată cu o infecție gravă, dar non-contagioasă. Ȋn urma tratamentului primit, copilul se simțea mai bine, însă, pentru vindecarea completă, el ar fi trebuit să mai rămână în spital o vreme.
Dar marți după-amiază, mama fetiței a decis să se externeze din spital, la cerere. Medicii au încercat să-i explice că starea de sănătate a copilului se poate agrava, după întreruperea tratamentului, dar n-au convins-o să se răzgândească. Și, deși femeii i s-a permis să părăsească spitalul împreună cu copilul ei, autoritățile sanitare au anunțat apoi poliția, care a început căutarea lor.
Un comunicat emis de Spitalul Meyer arată că mama, dar și tatăl fetiței sunt în posesia deplină a autorității părintești, ambii exprimându-și consimțământul pentru tratamentul aplicat copilului în spital.
Fotografia și semnalmentele româncei au fost trimise polițiștilor ce patrulează pe străzi, cu următorul mesaj: dacă vedeți această femeie, asigurați-vă că fiica ei se va întoarce la Spitalul Meyer din Florența, pentru a continua tratamentul ce îi poate salva viața.
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
![](images/icon-carduri-donatii.png)
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect
![](thumb-202x110-t?/articole/190804.png)
Dr. Michael Yeadon: Nu a existat nicio pandemie, ci doar un ”atac letal planificat asupra civililor, îndelung coordonat de la nivel supranațional”. ”Lipsesc dovezile privind existența Covid și a altor virusuri” - Amplă recapitulare cu privire la plandemie
![Prototip timpuriu al cardului de vaccinare al cetățenilor europeni (Sursa: Comisia Europeană, Agenția Executivă Europeană pentru Domeniile Sănătății și Digital)](thumb-202x110-t?/articole/190854.jpg)
Cardul european digital de vaccinare va fi lansat în septembrie – Cinci țări vor pilota noul instrument. Din 2026 va fi adoptat în toate statele membre ale UE
![](thumb-202x110-t?/articole/190813.jpg)
Credeți-mă: Obama și Statul Paralel nu sunt proști...
![](thumb-202x110-t?/articole/190764.jpg)
Cea mai rușinoasă coadă din istoria Europei (VIDEO)
![](thumb-202x110-t?/articole/190783.jpg)
Important pentru cei care călătoresc vara aceasta: Nu acceptați să fiți scanați de tehnologiile de recunoaștere facială – Ce să faceți și la ce pericole vă expuneți dacă acceptați să vă oferiți datele biometrice
![](thumb-202x110-t?/articole/190855.png)
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (0)