Primarul Romei şi-a dat demisia, după ce a fost acuzat că a cheltuit bani publici pentru dineuri private

Primarul Romei, Ignazio Marino, s-a hotărât să demisioneze, după un scandal care durează de câteva săptămâni. Edilul e bănuit că a mâncat şi a băut pe banii primăriei, nu singur, ci cu invitaţii săi. El nu a reuşit să convingă pe nimeni că ospeţele erau în interes de serviciu.
Marino, plăteşte-ţi singur vinul! îi strigă de ceva vreme locuitorii Romei.
Primarul ar putea fi cercetat pentru deturnare de fonduri. I se reproşează că a cheltuit zeci de mii de euro, bani publici, pentru dineuri private, potrivit tvr.ro.
Ignazio Marino se apără: spune că invitaţiile la masă plătite cu bani mulţi erau în scop profesional. A încercat să-şi dovedească buna-credinţă, chiar a propus să returneze 20.000 de euro în conturile Primăriei. Unii au fost sensibilizaţi de argumente - şi îl susţin în continuare, chiar dacă a demisionat.
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!

RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect

PANICĂ în Spania, Portugalia și Franța după ce țările UE au fost afectate de o pană masivă de curent electric. ACTUALIZARE: Motivul ”științific” este enunțat ca fiind un ”fenomen atmosferic rar”. Peninsula Iberică PARALIZATĂ - Noaptea aduce HAOSUL

Teoria conspirației se confirmă. Numărul de decese atribuit vaccinurilor anticovid a fost mușamalizat - STUDIU

Cum explică profesorul Silviu Gurlui cauzele blackout-ului din Spania

Premierul Spaniei vine cu noi dezvăluiri despre pana masivă de curent care a lovit Peninsula Iberică: 15 gigawați de energie au dispărut inexplicabil

Adrian Onciu: Dansul păcii cu gust de capitulare. A sosit momentul ca Zelensky să-și facă bagajele și să-și ia concediu fără plată, pe termen nelimitat

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (0)