Revista Glamour desemnează un bărbat drept „femeia anului” 2023
Revista Glamour a desemnat un model barbat transgender drept unul dintre premiați pentru Femeia Anului 2023. Revista l-a numit pe modelul filipinez Geena Rocero drept una dintre cele șapte femei ale anului, relatează Breitbart.com.
S-a dezvăluit că modelul filipinez a urmat această carieră după ce o drag queen l-a încurajat pe Rocero, atunci în vârstă de 15 ani, să urmeze o carieră pe scenă.
Spectacolele „drag” sunt acceptate în mod deschis în Filipine de mai mult timp decât în SUA. Cu toate acestea, persoanelor transgender nu li se acordă aceleași drepturi civile precum în state, a adăugat Glamour. Iar când Rocero s-a mutat în SUA, lucrurile s-au schimbat pentru model destul de repede, a explicat revista.
Rocero nu a concurat doar în concursurile de drag queen din Filipine, ci și la concursuri pentru bărbați gay. În 2000, Rocero a câștigat premiul „Ms. Gay Universe”. După această victorie, Rocero s-a mutat în SUA și a început o carieră de model fără să le spună angajatorilor că este bărbat. Acest lucru s-a schimbat 14 ani mai târziu, când Rocero a trecut printr-o intervenție chirurgicală totală pentru schimbarea de gen.
Glamour nu este prima revistă care a numit un bărbat drept „femeia anului” sau care a celebrat în alt mod modele trans.
Anul trecut, ziarul USA Today l-a declarat pe oficialul transgender din administrația Biden, Rachel Levine, drept „femeia anului”. Sports Illustrated a inclus în mod repetat persoane trans ca modele de copertă și modele în ediții cu costume de baie. În 2015, The Guardian a numit un editorialist „non-binar” drept „femeia viitorului”.
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect
FILMAREA ZILEI: Sute de persoane se înghesuie la vaccinarea gratuită anti-COVID, oferită de guvernul Aragonului, Spania
În Franța lui Macron, la fiecare 15 zile o biserică este distrusă – În locul ei este construită o moschee
ÎN LANȚURI PENTRU CĂ NU I-A SPUS UNUI ELEV TRANSSEXUAL CUM VOIA EL/EA. Profesorul irlandez care a refuzat să folosească pronume “transgender” la școală va petrece Crăciunul în închisoare
Fostul șef al CDC detonează bomba: Vaccinurile anti-COVID Pfizer și Moderna trebuie retrase imediat
Fosta șefă a diplomației UE, ARESTATĂ. Federica Mogherini, rector al Colegiului Europei, acuzată de fraude de milioane de euro, dădea României lecții despre corupție
Elon Musk citește Daily Romania, citează și întreabă: ”Când devine genocid?”
Recomandările noastre
Nicușor Dan retrimite în Parlament legea pentru "combaterea extremismului" - "Unele articole pot fi interpretate abuziv"
Cum le-a furat Dominic Grinch Crăciunul timișorenilor. Institutul Elie Wiesel decretează: Colindele lui Radu Gyr și Remus Georgescu sunt ”FASCISTE”!
DECLARAȚIA PARLAMENTULUI ROMÂNIEI CĂTRE UCRAINA: Actul final al Conferinței CSCE de la Helsinki prevede posibilitatea modificării frontierelor pe căi pașnice, diplomatice. Statul Român către KIEV, 28 noiembrie 1991 - DOCUMENT
O zi mare pentru toți românii - VIDEO ÎN DIRECT: Proclamarea canonizării Sfântului Cuvios Mărturisitor Arsenie Boca de la Prislop la 11 ani de la prima petiție online în acest sens adresată Patriarhiei. Slavă lui Dumnezeu pentru toate!
Secțiuni: Externe Prima pagină Știri
Persoane: Geena Rocero
Locații: SUA
Subiecte: ideologia transgender Transgenderism
Organizații: Glamour
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (0)