Locații: Bucharest
Ambele Foto: Wikipedia

EXCLUSIVITATE ActiveNews: Anna Paulina Luna - tânăra republicană care a schimbat cursul României după ce a dezvăluit ”arta” satanistă cu capete de bebeluși de la reședința fostei ambasadoare SUA la București. AVEM IMAGINILE HORROR - FOTO/VIDEO

Republicana Anna Paulina Luna, tânăra membră a Congresului SUA, o prietenă a românilor și României s-a născut pe 6 mai 1989. Puțini români au reținut însă faptul că ei i se datorează în mare parte schimbarea cursului nefast al României, prin îndepărtarea fără precedent a fostei ambasadoare a lui Biden de a București, progresista Kathleen 

Biserica Ortodoxă Română, prima palmă la adresa lui Nicușor Dan: Patriarhia protestează oficial față de aprobarea și organizarea manifestării homosexuale stradale Bucharest Pride în ajun de Rusalii: O sfidare, un act provocator, un păcat fundamental

Considerăm că evenimentul Bucharest Pride este alăturat în mod sfidător sărbătorii religioase menționate, aceasta din urmă având o conotație sfântă pentru întreaga creștinătate. Prin urmare, Bucharest Pride este un act provocator și total nepotrivit mai ales în contextul actual marcat de ideologii seculariste și tensiuni sociale.

Pălitură de osândă pentru UDMR: Viktor Orban a ascultat de Donald Trump și îl susține pe George Simion, ca lider al suveranismului în Europa: ”În lupta pentru creștinism și suveranitate trebuie să ne sprijinim reciproc” - VIDEO

Cel mai cunoscut susținător al lui Donald Trump din Uniunea Europeană dă dovadă că a ascultat de prietenul său mai mare de peste Ocean și s-a hotărât să sprijine, cel puțin verbal, conservatorismul din România și pe liderul acestui curent național, candidatul prezidențial al suveraniștilor și președintele AUR, George Simion.

George Simion, întâlnire cu delegația SUA prezentă la București: ”M-am asigurat că știu totul despre lovitura dată democrației”. ACTUALIZARE

Președintele Alianței pentru Unirea Românilor (AUR), George Simion, s-a întâlnit marți, 15 aprilie, cu Anna Paulina Luna, membră a Camerei Reprezentanților a SUA din partea statului Florida, reprezentantă a Partidului Republican, fostă membră a Armatei SUA. Întâlnirea a avut loc în contextul vizitei oficiale a unei delegații americane în România.

Profesorul Ilie Bădescu pune diagnosticul în cazul scandalului blasfemiei patronate de Ministerul Culturii: Spectacolul de la Teatrul Național este expresia unei obraznicii demonice

Chestiunea este una de maximă gravitate și alarmă. Atâta vreme cat nu se va înțelege că în cultura omenirii sunt cărți și simboluri intangibile, în care este depozitată o idee la rândul ei imuabilă și absolut intangibilă, inviolabilă, ideea de Dumnezeu, haosul va fi în noi, în grădina noastră, in mințile noastre, în familia noastră, în popoarele noastre
 

Georgică Severin apără dreptul la opinie al lui Marius Tucă

Răsturnare de situație la CNA: Un membru al Consiliului contestă Comunicatul în care este înfierat a doua oară Marius Tucă. Istoricul Georgică Severin: ”Editorialul video este o expresie a libertății de opinie, protejată de Constituție”

ActiveNews a publicat azi un Comunicat nesemnat venit din partea CNA, în care este apărată cenzura susținută de Vasile Bănescu și este înfierat proletar Marius Tucă pentru că ar fi emis o opinie jurnalistică ”ILEGALĂ”.

Marian Vanghelie susține că Marian Enache de la CCR a fost prins cu un copil în pat pe vremea când era ambasador la Chișinău. Președintele BEC ar avea aceeași meteahnă - PEDOFILIE. VIDEO

Marian Vanghelie, fost vice-președinte al Partidului Social Democrat, președinte al Organizației PSD a Municipiului București și fost primar al sectorului 5 al Capitalei, creditat drept un cunoscător al serviciilor secreteși informațiilor acestora afirmă despre președintele Curții Constituționale a României (CCR), Marian Enache, că este pedofil.

Conservatorii europeni condamnă oficial decizia BEC de a-l exclude pe Călin Georgescu: ”Într-o democrație funcțională, drepturile candidaților - inclusiv ale celor care contestă sistemul politic - trebuie respectate. Comisia Europeană să rupă tăcerea!”

Copreședinții Grupului Conservatorilor și Reformiștilor Europeni (ECR), Nicola Procaccini și Patryk Jaki, au condamnat ferm decizia Biroului electoral române de a respinge candidatura lui Călin Georgescu la alegerile prezidențiale programate pentru luna mai.

FB/calingeorgescuro

Călin Georgescu: Sâmbăta aceasta, 1 martie, de la ora 14.00, vă aștept în Piața Universității, la cel mai important moment al Unirii noastre! Să dovedim tuturor că nimeni și nimic nu ne va putea înfrânge. PRIMUL INTERVIU: POȚI FI UCIS?

Într-o intervenție difuzată la Realitatea Plus și pe contul său de Facebook, Calin Georgescu a transmis un mesaj puternic de unitate și solidaritate către poporul român. Georgescu a mulțumit românilor pentru solidaritate și a invitat cetățenii să participe la un eveniment semnificativ, programat pentru sâmbătă, 1 martie 2025, la ora 14:00, în Piața

Reacția lui Călin Georgescu la uriașa manifestare în sprijinul lui: Poporul român luptă. Reluarea turului doi este singura modalitate pentru corupți de a cere iertare de la popor. Obedienții lui Soros nu au avut și nu au nici o șansă

Candidatul suveranist Călin Georgescu, revenit în țară în cursul zilei de ieri, a reacționat pe X, cu o adresare internațională despre uriașa manifestare în sprijinul său de la București. El urmează să transmită un mesaj direct românilor cel mai probabil în cursul zilei de astăzi.

Anca Alexandrescu taie în carne vie, contra anti-suveraniștilor: SĂ VĂ FIE RUȘINE, FRICOȘILOR! George Simion e în studioul Realitatea PLUS după protestul de peste 150.000 de români din Capitală - VIDEO ÎN DIRECT

Transmisie în direct de la Realitatea Plus cu Anca Alexandrescu și George Simion. Jurnalista a participat la mitingul celor 150.000 de români care au ieșit pentru Turul 2 și Călin Georgescu și împotriva deciziei CCR de anulare a alegerilor și a furnizat chiar și câteva filmări cu cele „câteva mii de persoane”