Zelenski pregătește o nouă Lovitură în Rusia
Rușii trec ca prin brânză prin liniile ucrainene, în Donbas și avansează cu mare rapiditate spre Nipru. De ce nu reacționează Kievul?
Rușii trec ca prin brânză prin liniile ucrainene, în Donbas și avansează cu mare rapiditate spre Nipru. De ce nu reacționează Kievul?
În timp ce rușii sunt pe punctul de a rupe frontul, bugetul ucrainean a alocat suma de 11,6 milioane de dolari pentru cercetări științifice în Antarctica.
Dmitri Peskov, secretarul de presă al președintelui Federației Ruse, a relatat că președintele rus Vladimir Putin intenționează să viziteze "în curând" teritoriile ocupate din Ucraina, mai precis Donbasul, informează Pravda.
Astăzi, când la granița României zăngăne armele în timp ce primul "diplomat” al țării, președintele Klaus Iohannis, se plimbă haihui prin lume, iar ștersul șef al Ministerului de Externe se rățoiește către oricine îndrăznește să spună adevărul
Războiul din Ucraina este primul conflict din ultimele decenii în care Occidentul nu a lansat apeluri și nu a făcut demersuri pentru încetarea focului și pentru o soluție negociată. Acum știm de ce.
Trupele ruse au respins armata ucraineană din centrul Severodonețkului, un oraș-cheie în estul Ucrainei, pentru care luptă cele două armate, anunță luni Statul Major ucrainean