Românii din mai multe orașe își demonstrează solidaritatea cu Maria și Mihai, copiii Cameliei Smicală, abuzați de autoritățile finlandeze
Câteva zeci de vrânceni s-au adunat sâmbătă în Piața Teatrului „Maior Gheorghe Pastia” din Focșani pentru a participa la un flash-mob umanitar prin intermediul căruia au transmis mesajul copiilor Mihai și Maria, răpiți de lângă mama lor, Camelia Smicală, de către serviciile „sociale” din orașul Tampere, Finlanda.