Pentru cei care se plâng de căldură îmbrăcați sumar vedeți cum a oficiat IPS Teodosie rugăciunile pentru ploaie la 40 de grade Celsius în mijlocului câmpurilor aride din Constanța - FOTO
IPS Teodosie a citit rugăciuni pentru ploaie la schitul Serafim de Sarov după care a poposit și în localitatea Techirghiol, de pomenirea Părintelui Arsenie Papacioc, unde i-a cerut lui Dumnezeu ca norii să slobozească ploaie liniștită și rodnică.