Alis Popa: Propunere concretă de finanțare a Ucrainei de către cetățeni din România

Cu toată seriozitatea și responsabilitatea, fac următoarea propunere, pe care vă rog să o distribuiți.
Propun ca ABSOLUT TOȚI cetățenii români care doresc să continue războiul și să susțină Ucraina, să dea declarații publice și să le depună la primării, cu privire la:
1. Suma de bani pe care o vor dona lunar pentru Ucraina, DIN BUZUNARUL PROPRIU, începând de la data depunerii declarației.
2. Acordul semnat și înregistrat la notar că nu vor părăsi țara și că ÎȘI ASUMĂ PERSONAL SĂ MEARGĂ PE FRONT, ei și copiii lor, în cazul în care este nevoie de trupe.
Și, de asemenea, declarațiile să fie POSTATE PE REȚELE și asumate public!
Asta ca să nu mai vorbim degeaba, ci să vedem câți sunt dișpuși să treacă la fapte, concret, pe banii și pe viața lor sau a familiilor lor.
Ar cam fi cazul să nu mai vorbim abstract, ci concret. Efectiv, cine vrea acțiune, să intre în acțiune, NU să bage bățul prin gard.
Militarii români au jurat să-și apere țara și cetățenii români, nu să moară pentru cauzele străine. Și nici bani nu mai sunt. Fanaticii să facă bine și să plătească din buzunarul lor.
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!

RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect

Viganò: Conclavul este falsificat – De aceea, viitorul Papă nu va avea autoritate

A vrut un Nürnberg al Covidismului: A fost aruncat în pușcărie!

Peninsula Iberică este noul Wuhan?

BTI: A venit adevărata nucleară: ambasada SUA sugerează că alegerile nu vor fi recunoscute

EMISIUNE LIVE: Doru Paraschiv, ofițerul de informații care l-a prins cu minciuna pe Marian Enache de la CCR ÎN DIRECT la ActiveNews și Starea de Libertate. ACTUALIZARE

Visul umed al Europei e mai aproape ca oricând de a deveni realitate: Să se spele pe cap cu Războiul și cu Zelenski!
Recomandările noastre

22 aprilie 1990, startul Pieței Universității. În urmă cu 35 de ani începea cea mai amplă manifestație anticomunistă din Europa Centrală și de Est. VIDEO și GALERIE FOTO

Alex Jones și Tucker Carlson despre Lupta pentru Adevăr: Globalism, Trump, Israel, Planuri Secrete pentru Al Treilea Război Mondial, WEF, CIA, 9/11 - O EMISIUNE-BOMBĂ tradusă în română - VIDEO
Secțiuni: Opinii Prima pagină Știri Ucraina
Persoane: Volodimir Zelenski
Locații: Ucraina
Subiecte: deturnare de fonduri finanțarea fraudelor
Organizații: Administrația Trump (SUA) Comisia Europeana
Tip conținut: Opinii
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (6)