ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


„Tocmai i-am luat un interviu președintelui de drept al României, Călin Georgescu, care a câștigat, dar alegerile au fost anulate în mod flagrant.

Așa este – o democrație din UE și membră NATO tocmai a avut un întreg scrutin ANULAT după ce candidatul anti-establishment a câștigat în mod neașteptat. (Imaginați-vă victoria lui Trump din 2016, acuzațiile de complicitate rusească – dar cu o întorsătură: anularea rezultatelor alegerilor!)”, anunță pe X Mario Nawfal, realizatorului celui mai urmărit show de pe rețeaua X, cu zeci de milioane de urmăritori.

”Și situația devine și mai gravă. Nu cu mult timp în urmă, Thierry Breton de la UE a declarat deschis: „Ceea ce s-a făcut în România poate fi necesar în Germania”. Deci UE recunoaște deschis că, dacă candidații lor preferați nu câștigă, va anula alegerile!

De asemenea, l-am intervievat pe numărul 2 din România și pe co-fondatorul mișcării Make Europe Great Again în Parlamentul de la București” (George Simion - n.n.).

Parteneriat InPolitics

„România este câmpul de luptă pentru cenzură și autoritarism în UE. Este ultima lor rezistență” - „Mi-am dat seama că România are mari probleme când echipa mea juridică mi-a cerut să nu postez asta până nu plec din țară. Ce s-a întâmplat cu libertatea de exprimare în UE?”, a mai spus Mario Nawfal în alte două postări de azi de pe X: