Dacă vi s-a părut gravă campania de înțepare aflați că urmează cărțile de identitate biometrice

Dacă vă pare rău că v-ați capsat cu serul magic experimental, gândiți-vă că unii dintre noi v-am atras atenția asupra riscurilor încă din 2020, cu mult înainte ca produsul, denumit impropriu „vaccin”, să fie disponibil pe piață.
Așa că ciuliți bine urechile la ce am de spus acum.
Se pregătesc cărțile de identitate biometrice.
Cine face iarăși pe încrezătorul în „știință” și are impresia că nu e nicio problemă, că buletinul respectiv e un fel de pașaport (adică bagi două degete în cerneală și gata), ar trebui să afle că, peste câțiva ani, va fi în situația bizară de a se întreba de ce n-a avut suficientă minte și un pic de gândire critică la momentul potrivit.
Deci.
Așa cum am explicat când cu magia din sticluță, explic și acum.
Cine pricepe, pricepe. Cine nu, măcar să nu spună că n-a fost informat.
1. Riscurile să-ți pirateze cineva identitatea și să facă tranzacții sau împrumuturi în numele tău sunt semnificative, chiar dacă ți se vor da asigurări că documentul respectiv e „sigur și eficient”.
2. Pot apărea probleme serioase dacă sistemul dă eroare, dacă este blocat, dacă se șterg sau se pierd anumite date importante. Acum putem face doar speculații, dar, după cum se știe, viața bate orice imaginație. De exemplu, dacă se pierd (se șterg) datele unui părinte decedat, poți pierde accesul la contul lui bancar, la moștenire etc. Efectele pe termen lung sunt imprevizibile!
3. Cine exclude posibilitatea supravegherii și a controlului permanent, nu știe pe ce lume viețuiește. Există destule instituții interesate să știe unde te afli, ce cumperi, cu cine interacționezi etc. Iar placa cu „n-am nimic de ascuns” e pentru cei cu IQ subunitar. Pentru că nu e normal să dai tot ce se poate da, nici să arăți tot ce se poate arăta, nici să cedezi tot ce se poate ceda, nici să renunți la viața privată și la intimitatea ta de om doar pentru că „nu ai nimic de ascuns”.
4. La un moment dat verificarea se va face doar prin aparate specializate, așa cum se întâmplă în momentul de față, când cu mare greutate mai dai de un operator uman, ca să-ți rezolvi problemele cu anumite instituții.
Asta înseamnă, atenție, că de fiecare dată când te „identifici” vei fi nevoit să scanezi fața sau mâna înaintea unui aparat. De fiecare dată, ABSOLUT de fiecare dată, va trebui să ceri permisiunea de la un aparat să îți „certifice ” că ești tu. Și nu doar tu, ci și întreaga ta familie, inclusiv părinții bătrâni sau copiii tăi vor face același lucru. Cum stai la coadă la supermarket ca să scanezi bonul, așa va sta toată familia la rând, ca să-și pună fața sau palmele la un aparat. Ceea ce este jenant, umilitor, degradant și totalmente lipsit de sens.
5. Actul de identitate este extrem de important. Nu vei putea să lucrezi fără el, să înveți, să cumperi o locuință, să plătești un impozit. De aceea, după ce l-ai acceptat, vei ajunge foarte repede în situația celui care dă un deget și i se ia toată mâna.
De exemplu:
- Ți se va putea asocia cardul de identitate cu portofelul digital, deci se va putea trece oricând la m.oneda unică, în condiții pe care nu le poți controla sau dicta.
- Ți se va putea asocia cardul de identitate cu cel de sănătate, ceea ce poate însemna obligații medicale diverse, inclusiv vaccinare obligatorie, donare de organe, „testări” periodice etc. Plus posibilitatea ca situația ta medicală să ajungă la asigurator, angajator sau la cine mai poate fi interesat de datele tale personale.
- Ți se vor putea cere ORICE DATE de autentificare, „pentru siguranța ta”. De la scanarea oculară la recunoașterea vocii, de la amprentarea palmelor la profilul ADN. Cutia Pandorei, odată deschisă, creează alte și alte constrângeri și nu vei mai putea da înapoi.
6. De la cardul de plastic, la codul de pe mână (sau de pe frunte) nu e decât un pas. Un pas mic pentru om, dar foarte mare pentru cine vrea să amestece cărțile la masa de joc.
În concluzie, cine primește actul de identitate de modă nouă, va intra într-un malaxor din care nu va mai putea ieși niciodată.
Nu întâmplător mi-am început postarea cu o aluzie la marea țepuială. Cine n-a pus botul la capsare, să analizeze cu mare atenție aici: cât e „știință” cu ghilimele, cât e bătaie de joc la adresa ființei umane, ce înseamnă toate aceste lucruri pe termen lung și ce poate face un om care s-a născut om, pentru a rămâne el însuși, onest, integru și demn.
______________________________
P.S. Adaug un comentariu. Știu că pentru unii e greu de înțeles, la fel cum a fost și cu serul.
Adică oricâte argumente aș invoca, nu contează, ei vin tot cu placa de bază, pe modelul „da' ce-are, ce-ți poate face o bucată de plastic cu CIP”.
Păi bucata de plastic nu-ți face nimic, dar îți fac persoanele interesate. Atât hackerii (nu neapărat din România, ci de la mama naibii, ca să nu poți da de ei), cât și instituțiile care au acces la baza de date - sau care pot solicita completarea bazei de date cu absolut tot ce le dă prin cap!
Când a fost cu „vaccinul”, mulți au justificat alegerea prin teama de boală. Acum nu au nicio justificare, în afară de comoditate și de fanteziile din capul lor.
Da, e mai comod să folosești un cod și niște cifre, dar trebuie să te gândești ce dai la schimb pentru ce primești, adică să analizezi raportul dintre riscuri și beneficii.
E mai comod să plătești un impozit de acasă, dar asta se poate face și acum. Poți să comanzi produse online, să faci rezervare la hotel etc. POȚI deja și e ok. Nu cred că ai chiar așa mare nevoie să cumperi un apartament sau o insulă direct de pe net, fără să vezi proprietatea, dar să bifezi cu buletinul.
În ceea ce privește comoditatea la aeroport, există deja pașapoarte electronice. Deci cam TOATE facilitățile pe care și le poate dori cineva se obțin deja FĂRĂ buletin cu CIP.
E foarte dubios când te gândești că sunt o grămadă de riscuri, pe care le-am enumerat în postare, pe care unii vor dori să și le asume pentru ZERO beneficii!
Nu mai spun de riscurile grave pentru persoanele în vârstă, care vor fi total expuse la înșelăciunile de orice fel. Dar, na, o salvăm pe „bunica” fără să ne pese de bunica, așa cum a fost și la covid.
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!

RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect

Viganò: Conclavul este falsificat – De aceea, viitorul Papă nu va avea autoritate

A vrut un Nürnberg al Covidismului: A fost aruncat în pușcărie!

BTI: A venit adevărata nucleară: ambasada SUA sugerează că alegerile nu vor fi recunoscute

EMISIUNE LIVE: Doru Paraschiv, ofițerul de informații care l-a prins cu minciuna pe Marian Enache de la CCR ÎN DIRECT la ActiveNews și Starea de Libertate. ACTUALIZARE

Visul umed al Europei e mai aproape ca oricând de a deveni realitate: Să se spele pe cap cu Războiul și cu Zelenski!

Psiholog militar Laurențiu Niculescu: Asistăm la destrămarea psihică a unei întregi națiuni. Acest lucru trebuie oprit!
Recomandările noastre

22 aprilie 1990, startul Pieței Universității. În urmă cu 35 de ani începea cea mai amplă manifestație anticomunistă din Europa Centrală și de Est. VIDEO și GALERIE FOTO

Alex Jones și Tucker Carlson despre Lupta pentru Adevăr: Globalism, Trump, Israel, Planuri Secrete pentru Al Treilea Război Mondial, WEF, CIA, 9/11 - O EMISIUNE-BOMBĂ tradusă în română - VIDEO
Tip conținut: Opinii
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (28)