Dr. Răzvan Constantinescu: Noii evrei. NEONAZISMUL ȘI INSTRUMENTUL SĂU: FRICA

De frică, oamenii cred o minciună repetată la nesfârșit și refuză să vadă adevărurile dureroase chiar din fața lor. În istoria recentă, cel mai bun exemplu sunt evreii: spre sfârșitul anilor '30, ei văzuseră/aflaseră deja cum conaționali de-ai lor erau băgați cu zecile de mii în lagăre și exterminați; cu toate astea, deși mulți au avut posibilitatea să fugă în alte țări (pentru că cei mai mulți dintre ei chiar aveau bani), nu au facut-o - pur și simplu ce auzeau că se întâmplă era de necrezut pentru ei, de neconceput.
”Chiar dacă vezi, să nu crezi!”
Trăiau cu impresia că sunt esențiali (!) pentru noua putere nazistă, așa ticăloasă cum deja o percepeau. Exact același lucru se întâmplă acum: toată lumea vede nenorocirile, minciunile, sfidarea și ticăloșia autorităților nu numai de la noi, ci aproape din toată Europa, transformarea unei boli ușor tratabile dacă este luată imediat de la debut, într-o apocalipsă distrugătoare de vieți și destine, de economii și de afaceri locale, și motiv de distrugere a statelor vulnerabile, așa cum este al nostru. Și nimeni nu crede că e adevărat.
”Conspirații, domnule!”
Pentru că fiecare crede că suntem esențiali aici unde suntem și nu are ce să ni se întâmple: o să ne fie mai greu, dar o să răzbim - exact așa gândeau atunci evreii... Lecțiile istoriei nu mai au valoare pentru o generație incultă, produs al unui sistem de învățământ suprimat de ideologia neomarxistă.
Evreii totuși au încercat să protesteze când și-au dat în sfârșit seama ce urma să li se întâmple tuturor, au organizat (18 ianuarie 1943) revolta din ghetoul din Varșovia și au fost, la propriu, masacrați. Mai mult simbolic, naziștii le-au dărâmat și sinagoga (16 mai 1943), iar în rămășițele ei și-au făcut grajd pentru cai.
Acum, distrugerea personalităților care se opun este mai insidioasă, sunt linșați mediatic de presa complet aservită (și stipendiată de guvern exact pentru asta!), sunt dați afară de pe unde muncesc sau le sunt puse pe butuci afacerile, iar, dacă sunt prea ”vizibili” sau ”vocali”, intervin politia și procurorii. Suntem încet, încet exterminați de cei care țipă că ne vor doar binele ori că populația lumii este prea numeroasă și se speră rezolvarea acestei probleme, măcar în proporție de 10-15%, prin metoda vaccinării.
Lipsa de asistență medicală omoară și batrânii, și cronicii, iar, pe de altă parte, virusul ”prelucrat” de ”specialiști” îi omoară pe cei cărora imunitatea le-a fost pusă la pământ prin stres, prin distrugerea locului de muncă, prin carantinare aberantă și purtat de măști de pânză, dar mai ales prin frica inoculată pe toate căile.
Afacerile locale distruse sistematic sunt imediat înlocuite cu business-uri ale unor multinaționale fără chip ale unor păpușari din umbră care se îmbogățesc fulgerător.
În plus, folosindu-se fără scrupule de berbecii numiți ”libertatea LGBT”, fascismul ecologist și Black Lives Matter, ne distrug, pentru cei care vor supraviețui, și credința, și cultura, ne iau viilor sufletul concomitent cu morților demnitatea; fenomenul Cancel Culture e o crimă în sine, dar cine să bage de seamă de când cu apocalipsa după virus?!
Rămâne în urmă o nouă populație, puternică și aptă de muncă fără să consume prea mult. Chiar și copiii celor care vor supraviețui vor fi superiori genetic, pentru că pe ceilalți i-a terminat virusul. Sună cunoscut?
Naziștii au încercat să distrugă credința și cultura unui popor exterminând poporul cu totul, iar pe propriul lor popor l-au supus la o transformare radicală, și-au omorât propriii bătrâni și bolnavi, dorind ca urmașii lor să fie superiori genetic.
Neonaziștii de acum distrug doar o parte a fiecărui popor, aceea care consumă prea multe resurse, după părerea lor, bătrânii și bolnavii, iar pe cei rămași îi convertesc la statutul de sclavi veseli și fericiți, făpturi amorfe, fără vreo identitate aparte, dar cu iluzia unei libertății și a democrației, care se uită la seriale stupide și emisiuni de divertisment pentru cretini.
Metodele sunt diferite, scopul este același!
VIDEO - INTERVIU cu Pompiliu Diplan:
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!

RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect

Peninsula Iberică este noul Wuhan?

Viganò: Conclavul este falsificat – De aceea, viitorul Papă nu va avea autoritate

BTI: A venit adevărata nucleară: ambasada SUA sugerează că alegerile nu vor fi recunoscute

A vrut un Nürnberg al Covidismului: A fost aruncat în pușcărie!

EMISIUNE LIVE: Doru Paraschiv, ofițerul de informații care l-a prins cu minciuna pe Marian Enache de la CCR ÎN DIRECT la ActiveNews și Starea de Libertate. ACTUALIZARE

Psiholog militar Laurențiu Niculescu: Asistăm la destrămarea psihică a unei întregi națiuni. Acest lucru trebuie oprit!
Recomandările noastre

22 aprilie 1990, startul Pieței Universității. În urmă cu 35 de ani începea cea mai amplă manifestație anticomunistă din Europa Centrală și de Est. VIDEO și GALERIE FOTO

Alex Jones și Tucker Carlson despre Lupta pentru Adevăr: Globalism, Trump, Israel, Planuri Secrete pentru Al Treilea Război Mondial, WEF, CIA, 9/11 - O EMISIUNE-BOMBĂ tradusă în română - VIDEO
Secțiuni: Opinii
Persoane: Florin Cîțu Klaus Iohannis Raed Arafat
Locații: România
Subiecte: Covid-19 Pandemie coronavirus
Organizații: Administratia Prezidentiala DSP DSU Guvernul României
Tip conținut: Opinii
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (4)