ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


„Este pentru prima oară în lume când un stat încearcă să înfrângă un cetățean simplu, care dorește binele țării sale. Cei care se tem de schimbare folosesc toate armele sistemului împotriva mea,” - Călin Georgescu

Ion Cristoiu: Toate dictaturile, democrațiile, când fac o crimă încearcă să-i dea o aparență de legalitate. Eu sunt specialist în Corneliu Codreanu. Am un mesaj către procurorii din Ilfov: Am pierdut în casă un ziar legionar - Buna Vestire. Poate veniți să-mi faceți o percheziție, că nu-l mai găsesc. Bine că nu am acasă un mărțișor-legionar de la CNSAS, că mă arestați și pe mine. Repet: România nu este o țară antisemită. Cine a ordonat aceste percheziții este un criminal, un trădător al României, pentru imaginea României în lume. Campania anti-legionară este o nouă lovitură de imagine dată României.

Marcel Ciolacu este complice la acestă lovitură în schimbul promisiunii lui Klaus Iohannis că-l va pune premier.