Luminița Arhire: OPINIA UNUI PROFAN. PE SCURT
![](https://www.activenews.ro/images/animatie-redare-articol.gif)
După opinia mea, a-l păstra în acest moment pe Vasile Bănescu, adică a accepta să mergi în continuare la drum lung cu o pietricică în pantof, cu riscul ca rana pe care ți-a provocat-o să se infecteze și să faci cangrenă, fără să te oprești ca să scuturi pantoful, înseamnă că EȘTI OBLIGAT SĂ O ȚII ACOLO.
Înseamnă că nu tu l-ai ales, ci ți-a fost impus.
Iar dacă așa ceva se poate întâmpla în biserica ortodoxă română, suntem pierduți...
Pe aceeași temă: Iulian Capsali: SFÂRȘITUL ILUZIEI
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
![](images/icon-carduri-donatii.png)
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect
Recomandările noastre
Secțiuni: Opinii Prima pagină
Persoane: Vasile Bănescu
Locații: Patriarhia Română
Subiecte: Cazul Bănescu
Organizații: Patriarhia Română
Tip conținut: Opinii
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (2)