Mădălin Pribu: Nu am timp!
![](https://www.activenews.ro/images/animatie-redare-articol.gif)
Nu am timp să ne vedem! Nu am timp să vorbesc acum cu tine! Nu am timp să merg acolo! Nu am timp de prostiile tale!
Nu am timp să fac curat! Nu am timp să spăl! Nu am timp să gătesc! Nu am timp de plimbări!
Dar ce faci?
Muncesc!
Nu ai timp pentru tine. Timpul tău l-ai dat altora. Ei ți-au promis o viață frumoasă, iar tu le-ai dat viața ta.
Acum stai într-o casă care nu e a ta. Conduci o mașină care nu e a ta.
Folosești masina lor doar ca să pleci din casa lor și să ajungi la serviciul lor, să muncești pentru ei și să te întorci din nou la casa lor, ca la hotel, noaptea, să ai unde dormii.
Singur!
Sau lângă un alt singur. Singur lângă singur într-un pat matrimonial stingher în casa altora.
Ți-au agitat prin fața ochilor un săculeț cu un pumn de arginți și tu ai zis că e bine, că ăsta e prețul tău corect, derizoriu.
Te-ai vândut ca sclav de bună voie.
Acum ești al lor.
Te-au înregimentat, ți-au dat cod de bare, te-au vaccinat, te-au deparazitat de libertate, ți-au impus ce să gândești, ce să zici, ce să nu zici, ce să faci, ce să nu faci.
Ți-au cumpărat timpul. Timpul tău este acum al lor.
Ți-au cumpărat viața. Viața ta este acum a lor. Ai renunțat de bună voie la libertatea ta. A mai rămas doar o fărâmă de credință, dar vei rămâne și fără ea.
Nu mai ai timp pentru că nu mai ai viață.
Suntem două paralele care se întâlnesc la timpul infinit pe un Pământ rotund.
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
![](images/icon-carduri-donatii.png)
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect
Recomandările noastre
Secțiuni: Opinii Prima pagină
Persoane: Mădălin Pribu
Subiecte: Marea Resetare
Organizații: Marea Resetare
Tip conținut: Opinii
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (2)