Mădălin Pribu: ROMÂNIA, LA UN PAS DE INVAZIA RUSĂ
La Kremlin s-a discutat cum să fie bombardată România! Pentru prima dată Putin se simte neputincios.
Putin cu Medvedev: Bombardăm România ?
- S-o bombardăm naibii, domnule președinte. Cu ce să-ncepem?
- Păi, Mitea, eu zic să-ncepem cu infrastructura, să le distrugem fabricile. Uite, asta de tractoare din Brașov.
- S-a închis, și s-au închis toate, domnu' președinte.
- Păi, obiective nevralgice - Institutul ăsta de vaccinuri, Cantacuzino.
- Închis de zece ani, domnu' președinte.
- Spitalul de arși, că le-ar trebui în caz de război.
- Și-așa nu funcționează, domnu' președinte. Iau foc spitalele singure.
- Spitalul de copii din Timișoara să-l bombardăm!
- Tocmai a fost restituit bulibașei Vișinel Cîrpaci.
- Parlamentul! Casa Poporului cu deputații!
- O să se bucure tot poporul român că scapă de ei.
- Să le bombardăm cartierul Primăverii, Rahovei, Ferentari!
- În primul stau țeparii mari, parlamentarii, în ultimele două, hoții de buzunare. De ce să le rezolvăm noi problemele interne?
- Rafinăriile de petrol!
- Domnu' președinte, le-am cumpărat noi, sunt ale noastre, ale Rosneftului.
- Nu știu, Mitea, ții cu noi sau cu românii! Vrei să-i bombardăm sau nu?!
- Da, domnu' președinte. Să-i bombardăm. Să le bombardăm autostrăzile.
- Alea-s autostrăzi ? Care se prăbușesc la o lună după darea în folosință sau la prima ploaie?
- Nu știu. Pădurile. Codrii României. Să ardă ca un snop de paie.
- Le-au tăiat singuri. Nu prea au mai rămas.
- Moldova! Să bombardăm toată Moldova.
- N-o să se observe, domnu' președinte. Au avut anul ăsta niște alunecări de teren de n-a rămas piatră pe piatră.
- Vasluii! Orașul Vaslui!
- Sunt toți la muncă în Italia și Spania. Au rămas pompierii, primarul și fochistul de la primărie.
- Mitea, trebuie să bombardăm ceva. Ceva mic.
- Degeaba domnu' președinte! De 20 de ani practică tactica pămîntului pîrjolit. Ne-au luat-o înainte, au prevăzut tot.
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect
Recomandările noastre
IPS Teodosie: ”Este un ideal” - ca viitorul președinte al României să fie un om al lui Dumnezeu. ”Un om credincios nu-și va înșela semenii, nu-și va trăda țara și nu va trăda idealurile poporului din care face parte.” - CUVÂNT DE AN NOU - VIDEO EXCLUSIV
Shawn Ryan, fost agent special SEAL/CIA: ROMÂNIA - locul de unde poate să pornească AL TREILEA RĂZBOI MONDIAL. Podcasterul american l-a intervievat pe Călin Georgescu la București - ”Am lovit un cuib de viespi mai mare decât mă așteptam”
Secțiuni: Opinii Politic Prima pagină Știri
Persoane: Klaus Iohannis Vladimir Putin
Locații: Palatul Parlamentului România
Subiecte: Război România
Organizații: Guvernul României Kremlin
Tip conținut: Opinii
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (2)