SORIN PAVELIU, UN DOCTOR CARE A APĂRUT LA MOMENTUL POTRIVIT
Nu-i
nici un fel de surpriză. Doctorul Sorin Paveliu trebuia să apară. Sub
acest nume sau sub alt nume, dar, oricum, apariția lui era inevitabilă.
Pentru că în lumea ACEASTA, ajunsă aici, castrată de sentimente și de un
abisal cinism, un doctor PAVELIU are rostul și locul lui legitim.
Eu nu-l cunosc pe acest... doctor. Dar dânsul este o consecință firească a tot ceea ce trăim de aproape douăzeci de ani, de la celebrul „LA ȚEPE, ÎN PIAȚA VICTORIEI!!!” care dădea primele semne că societatea românească trebuie să-și dea mănușile de dantelă jos, trebuie să oprească menuetul și trebuie să înceteze de a mai fi o inimă și-o suflare... ci e menită să devină o sumă de indivizi sălbatici și nemiloși -care ocupat cu fabricatul țepelor, care atent la ascuțitul lor, care priceput la manevrarea lor...
Domnul Paveliu dorește următoarele:
„Lege privind vaccinarea obligatorie a unor categorii de populație! Mă refer la personalul medical, la «esențiali», că de aia au avut prioritate, la oricine lucrează în domenii care presupun interacțiune cu publicul! Pentru că Guvernul se teme să nu greșească, o asemenea reglementare ar trebui să fie promovată numai sub formă de lege și cenzurată de CCR. Dacă trece, atunci este OK, dar trebui început procesul acum, nu la calendele grecești!”
Căci domnul doctor se și grăbește... Să vedem ce mai propune:
„Retragerea beneficiilor sociale pentru cei care prin refuzul lor (nejustificat medical) de vaccinare contribuie la spolierea bugetului din care își trag beneficiile. Exemple: neasigurații medical, beneficiarii programelor naționale de sănătate, asistații sociali (corect, „social”, n.n.) etc. Atenție, trebuie lege!”
Căci pentru acest doctor, neasigurații medical (din pricina sărăciei, de cele mai multe ori)... beneficiarii programelor naționale de sănătate și asistații social își trag beneficii (!!!) iar tratarea unor oameni bolnavi, indiferent cine sunt ei, poate însemna „spolierea bugetului”!!! Recunosc că așa doctor care „...nu luăm prizonieri” n-am mai văzut. Am mai văzut eu premier, dar nu medic... Sau:
„Pentru că azi nu mai există nici un fel de cozi la vaccinare orice persoană care se îmbolnăvește și nu este vaccinată (cu excepțiile menționate) ar trebui să-și plătească spitalizarea și nu ar trebui să beneficieze de plata concediului medical! Atenție, trebuie lege!”
Și de ce asta, domʹ doctor? Că dacă și-au plătit asigurările de sănătate ar trebui „să beneficieze”, iar dacă sunt săraci și asistați, nu veți avea cum să scoateți banii de la ei... E numai ca să-i speriați pe oameni, nu-i așa? Ba da, doar pentru asta... Următoarea dorință a domnului doctor este:
„Regim separat pentru nevaccinați în toate domeniile de activitate, nu pentru a-i pedepsi ci pentru a nu-i expune la infectare și eventual deces. Desigur, unul din regimurile speciale ar putea fi testarea pentru a permite accesul însă, dacă iese pozitiv -ar trebui să beneficieze de «concediul fără plată» la domiciliu, desigur prin lege!”
Dânsul a explicat, în direct la ANTENA 3, că treaba din paragraful de mai sus nu e „discriminare” ci e doar o „diferențiere necesară și utilă”. Atât și nimic mai mult!
Apoi domnul doctor ne explică și de ce anume vrea aceste lucruri:
„Poate lucrurile par excesive însă eu unul îmi doresc revenirea la o stare de normalitate înainte ca toata societatea să se schizofrenizeze sau să devină depresivă dincolo de o anumită limită!”
Domʹ doctor, eu aș vrea să vă spun... schizofrenizarea e o chestie relativă, știți, căci depinde de la ce capăt al tubului privești lucrurile... Deoarece și eu văd o tendință de schizofrenizare dar sigur nu privesc de la același capăt cu dumneavoastră...
......................................................................................................
Tatăl meu era doctor. A rămas în conștiința publică sub numele de „doctorul săracilor”... sunt sigură că nu s-a gândit vreodată că pacienții lui „beneficiază” și „spoliază bugetul”. Preocuparea sa era doar să-i vindece.
Uneori, știți, prieteni, deși mi-e tare dor de el, mă bucur că nu a văzut această lume pe care cred că nu ar fi înțeles-o. Și sunt oarecum liniștită că s-a prăpădit fără să știe că, într-o zi, din spuma ei fetidă, va apărea doctorul Sorin Paveliu.
P.S. Citatele din gândirea doctorului Sorin Paveliu sunt extrase de pe pagina personală de FACEBOOK a acestuia, 6 mai 2021. Sorin Paveliu și-a șters postarea în aceeași dată, pe seară...
Eu nu-l cunosc pe acest... doctor. Dar dânsul este o consecință firească a tot ceea ce trăim de aproape douăzeci de ani, de la celebrul „LA ȚEPE, ÎN PIAȚA VICTORIEI!!!” care dădea primele semne că societatea românească trebuie să-și dea mănușile de dantelă jos, trebuie să oprească menuetul și trebuie să înceteze de a mai fi o inimă și-o suflare... ci e menită să devină o sumă de indivizi sălbatici și nemiloși -care ocupat cu fabricatul țepelor, care atent la ascuțitul lor, care priceput la manevrarea lor...
Domnul Paveliu dorește următoarele:
„Lege privind vaccinarea obligatorie a unor categorii de populație! Mă refer la personalul medical, la «esențiali», că de aia au avut prioritate, la oricine lucrează în domenii care presupun interacțiune cu publicul! Pentru că Guvernul se teme să nu greșească, o asemenea reglementare ar trebui să fie promovată numai sub formă de lege și cenzurată de CCR. Dacă trece, atunci este OK, dar trebui început procesul acum, nu la calendele grecești!”
Căci domnul doctor se și grăbește... Să vedem ce mai propune:
„Retragerea beneficiilor sociale pentru cei care prin refuzul lor (nejustificat medical) de vaccinare contribuie la spolierea bugetului din care își trag beneficiile. Exemple: neasigurații medical, beneficiarii programelor naționale de sănătate, asistații sociali (corect, „social”, n.n.) etc. Atenție, trebuie lege!”
Căci pentru acest doctor, neasigurații medical (din pricina sărăciei, de cele mai multe ori)... beneficiarii programelor naționale de sănătate și asistații social își trag beneficii (!!!) iar tratarea unor oameni bolnavi, indiferent cine sunt ei, poate însemna „spolierea bugetului”!!! Recunosc că așa doctor care „...nu luăm prizonieri” n-am mai văzut. Am mai văzut eu premier, dar nu medic... Sau:
„Pentru că azi nu mai există nici un fel de cozi la vaccinare orice persoană care se îmbolnăvește și nu este vaccinată (cu excepțiile menționate) ar trebui să-și plătească spitalizarea și nu ar trebui să beneficieze de plata concediului medical! Atenție, trebuie lege!”
Și de ce asta, domʹ doctor? Că dacă și-au plătit asigurările de sănătate ar trebui „să beneficieze”, iar dacă sunt săraci și asistați, nu veți avea cum să scoateți banii de la ei... E numai ca să-i speriați pe oameni, nu-i așa? Ba da, doar pentru asta... Următoarea dorință a domnului doctor este:
„Regim separat pentru nevaccinați în toate domeniile de activitate, nu pentru a-i pedepsi ci pentru a nu-i expune la infectare și eventual deces. Desigur, unul din regimurile speciale ar putea fi testarea pentru a permite accesul însă, dacă iese pozitiv -ar trebui să beneficieze de «concediul fără plată» la domiciliu, desigur prin lege!”
Dânsul a explicat, în direct la ANTENA 3, că treaba din paragraful de mai sus nu e „discriminare” ci e doar o „diferențiere necesară și utilă”. Atât și nimic mai mult!
Apoi domnul doctor ne explică și de ce anume vrea aceste lucruri:
„Poate lucrurile par excesive însă eu unul îmi doresc revenirea la o stare de normalitate înainte ca toata societatea să se schizofrenizeze sau să devină depresivă dincolo de o anumită limită!”
Domʹ doctor, eu aș vrea să vă spun... schizofrenizarea e o chestie relativă, știți, căci depinde de la ce capăt al tubului privești lucrurile... Deoarece și eu văd o tendință de schizofrenizare dar sigur nu privesc de la același capăt cu dumneavoastră...
......................................................................................................
Tatăl meu era doctor. A rămas în conștiința publică sub numele de „doctorul săracilor”... sunt sigură că nu s-a gândit vreodată că pacienții lui „beneficiază” și „spoliază bugetul”. Preocuparea sa era doar să-i vindece.
Uneori, știți, prieteni, deși mi-e tare dor de el, mă bucur că nu a văzut această lume pe care cred că nu ar fi înțeles-o. Și sunt oarecum liniștită că s-a prăpădit fără să știe că, într-o zi, din spuma ei fetidă, va apărea doctorul Sorin Paveliu.
P.S. Citatele din gândirea doctorului Sorin Paveliu sunt extrase de pe pagina personală de FACEBOOK a acestuia, 6 mai 2021. Sorin Paveliu și-a șters postarea în aceeași dată, pe seară...
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect
Col. (r) STS Daniela Tobă: Drona de la Galați, o mizerabilă făcătură pentru bani a ucrainenilor și a ”băieților cu ochi senini”. Miruță și Țoiu au fost puși la curent, Nicușor habar n-a avut!
Fostă șefă STS analizează incidentul de la Galați: Drona respectivă nu era Geran-2 și nici nu știm dacă era rusească. E la fel de posibil să fie și o provocare din partea rușilor, însă poate mă lămurește careva de ce ar face asta? FOTO
Vlad Cubreacov despre cine se poate afla în spatele scandalului din Mitropolia Basarabiei și de ce a izbucnit chiar acum. Agenții Moscovei de la Chișinău și București
Cum a devenit Afacerea Drona o POVESTE DE IDIOȚI? N-au știut să scrie GERAN! De la Analfabetismul Securistic la Obscenitatea Cenzurii Damelor de Companie de la Cotroceni
Gheorghe Piperea: Noua carte digitală de identitate sau imbecilii planetei Pământ și unde să dai nas în nas cu ei …
Ionuț Țene: Rheinmetall, fosta mașinărie de război a regimului nazist, ne-a făcut SAFE de bani
Recomandările noastre
Ce au strigat unii dintre cei mai frumoși români din Basarabia, aflați în cușcă la Tiraspol: Te iubim, popor român! Arestarea și eliberarea după 15 ani de temniță a Eroilor Români din Transnistria. 2 și 4 iunie în Istoria recentă a României mici. VIDEO
CULMEA DEZINFORMĂRII: De frica ActiveNews ONG-ul ”anti-dezinformare” de la Cotroceni A MODIFICAT prezentarea ORIGINALĂ eliminând site-ul nostru, politicienii AUR și personalitățile puse la zid - FOTO-CAPTURI. Opinia unui membru CNA: NOI LISTE NEGRE
Nicușor Dan și ”România Imundă”: semnalizează dreapta cu SUA și face stânga cu UE. Face ce face și tot la FRANȚA se întoarce (INFO)
ActiveNews dă în judecată ONG-ul platformei ”România Imună” și Administrația Prezidențială a României după ”Raportul” mincinos despre ”dezinformare” prezentat azi la Cotroceni, în care site nostru apare drept ”cap de afiș”. AJUNGE!
Persoane: Florin Cîțu Sorin Paveliu
Locații: Balta Mică a Brăilei România
Subiecte: Covid-19 Vaccinarea obligatorie
Organizații: Guvernul României
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (4)