Vraja Covid s-a spulberat – Curaj! ERIS este doar o Dovadă a Disperării

Conținutul seringii nu a fost niciodată cel mai important aspect. Adevărata miză nu era CE vă injectau, ci să vă injectați CU CE ZIC EI.
Un editorial aparținându-i lui Kit Knightly de la Off-Guardian și tradus pentru cititorii ActiveNews.
Titlul aparține redacției.
*
Se spune că Eris – cea mai recentă „variantă Covid” – produce creșteri ale numărului de cazuri în lumea întreagă.
Marea Britanie, Irlanda și Statele Unite ar fi grav afectate. Eris ar fi ajuns și în Australia.
Într-o nouă lovitură dată narațiunii „BRICS ne va salva”, India și China au intrat și ele în joc.
„Oamenii de știință” reclamă chiar reintroducerea obligativității măștilor.
Am trecut în revistă AICI tot ce trebuia să știți despre „Eris”.
Pe scurt, „Covid” nu este decât un alt nume inventat pentru gripă, iar „variantele” sunt doar straturi de vopsea care se aplică pe tabloul narațiunii, în încercarea de a-i menține imaginea proaspătă.
În același articol, am afirmat că existența Eris era necesară pentru a menține Covidul în viață.
Am omis însă ceva important: următoarea tranșă de vaccinuri Covid este disponibilă de luna viitoare.
Pentru cei care au uitat, cred că am ajuns acum la al șaselea sau al șaptelea rând de vaccinuri.
Desigur, acest „vaccin actualizat” nu are nici o legătură cu Eris. Deși titlurile din presă pretind că a fost „adaptat” pentru această „ultimă variantă”, nu este adevărat. Vaccinul se afla în pregătire înainte ca măcar să se vorbească despre existența Eris.
Moderna a avut nerușinarea să pretindă că a efectuat un „test” care arată că vaccinul lor reactualizat protejează împotriva Eris.
Dat fiind că Eris a apărut pe prima pagină a ziarelor cu doar câteva săptămâni în urmă, se pare că Moderna și-a bătut propriul record în materie de „testare” rapidă.
În realitate, e vorba de aceeași veche mizerie dintotdeauna.
La naiba, să fim cinstiți, ar putea fi doar apă. Ar putea fi ORICE.
Conținutul seringii nu a fost niciodată important. La urma urmei, problema nu era CE vă injectau, chestiunea era să vă injectați CU CE ZIC EI.
Miza era forțarea obedienței, crearea unui precedent privind obligativitatea vaccinării și a vedea cu ce eficiență pot fi oamenii determinați să își administreze un vaccin despre care li s-a spus că nu au nevoie și că nu funcționează.
Evident, și plata de către guverne a unor MARI SUME DE BANI către companiile farmaceutice.
Dar companiile au încasat deja banii și majoritatea oamenilor (zice-se) s-au vaccinat. Atunci, de ce nu se opresc?
Trebuie luat în considerare uriașul efort pentru a hipnotiza milioane – poate miliarde – de oameni de a acționa împotriva propriului lor interes.
O vrajă este mai ușor de menținut decât de reluat.
Dacă i-ar lăsa pe oameni să uite, atunci în curând ar trebui să ia tot ritualul de la capăt.
Iar vraja este deja pe cale să se destrame.
Țineți cont că – zice-se – peste două sute de milioane de americani au făcut prima doză în 2021. Și că, în momentul în care au apărut rapelurile („boostere”), în toamna lui 2022, cifra a scăzut la 50 de milioane.
O scădere de 75% în doar un an.
Vraja se destramă și, după disperarea lor de a o aduce înapoi, ne putem aștepta ca, în cazul „Eris”, lucrurile să meargă și mai rău.
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!

RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect

Viganò: Conclavul este falsificat – De aceea, viitorul Papă nu va avea autoritate

Peninsula Iberică este noul Wuhan?

BTI: A venit adevărata nucleară: ambasada SUA sugerează că alegerile nu vor fi recunoscute

A vrut un Nürnberg al Covidismului: A fost aruncat în pușcărie!

EMISIUNE LIVE: Doru Paraschiv, ofițerul de informații care l-a prins cu minciuna pe Marian Enache de la CCR ÎN DIRECT la ActiveNews și Starea de Libertate. ACTUALIZARE

Visul umed al Europei e mai aproape ca oricând de a deveni realitate: Să se spele pe cap cu Războiul și cu Zelenski!
Recomandările noastre

22 aprilie 1990, startul Pieței Universității. În urmă cu 35 de ani începea cea mai amplă manifestație anticomunistă din Europa Centrală și de Est. VIDEO și GALERIE FOTO

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (1)