Zoe Dantes: Ați scos covidu' la plimbare? Îi vreți pe toți în case din nou. Asta este cert. Pentru că vă este al dracului de frică de ce urmează!
Vine din nou Covidul? Înseamnă că deranjul din ukri e la final. Asta e prima constatare.
Am înțeles că a început număratoarea "infectaților" și a "morților" de guvid. O luăm de la capăt?! Nu aveți și voi acolo pe vreunul să facă și un altfel de scenariu? Ați dat-o cu guvidul, cu tabletele, cu testările, cu seringa, cu războiul, cu legionarii, cu pleava. Ați ajuns de râsul curcilor cu "vin rușii", după care ați început cu "blugii și bananele". Ne-ați asasinat psihic cu "olimpicii", cu Mucul fără coloană, cu Taie tot Bou le jean, cu hoțiile denumite "reforme", ne-ați "omorât" cu miliția și cenzura, cu săltările de pe stradă, cu parchetele și cu haznalele tv. Până unde o să ajungeți?!
Din totală lipsă de neuroni activi, v-ați întors la guvid. Rușinos! Pentru toți banii ăștia de-i încasați, voi ăștia cinstiții pluii din "autoritatea statului" doar atât puteți? Atunci sunteți doar repetenți. Nu golani! Că ăștia au și creier. Voi nu! Dați țațo, frâu liber ăluia de-și zice Rog să o facă profesionist, ce naibii. Chemați alături și pe profesioniștii crimei, ăia de prin ministerul nesănătății, în speță pe tunsa și pe magician. Profesioniști! Nu mai zic de cine o să aibă "ouă" (table pe umeri) de data asta să vâre pe bordelul numit guvern în carantină. Că data trecută știm cine le-a făcut jocul. Că erau "infectați". Toți. De la Orban cu chitara până la șoferi. Vă aduceți aminte cum a început operațiunea? Cu carantina de la Gerotă? Și cu aia cu flori în păr de era ea pe ventilație? Cum ați crezut toți minciunile ăstora?!
Hai cu Plandemonia Sezonul 2.
Că ne plac al naibii de tare serialele. Suntem fierți pe ele! Să se numească Fauda! Să vină arahat să ne numere ouăle! De data asta! Nouă, ăstora de ne ziceti "mafioți". Abia vă aștept de data asta. Să vă belesc. De tot!
Doar că în timp ce lumea cască gura la taxe și tăieri, unii jmecheri de prin ministerul nesănătății, pun de un plan. Așa vorbește gura lumii slobodă de prin minister. Ca ar fi în plan ca toate laboratoarele de analize să aibă încă o specialitate, și anume toxicologia. Când am auzit, ca tot omul m-am întrebat de ce? Pentru care motiv ar face ăștia asta și mi-a mai ajuns la urechi că ar exista deja un anumit tip de teste. Informațiile astea circulă pe piața neagră de vreo zece zile. Unii de acolo, întrebați fiind au avut un singur răspuns:nici nu confirmă, nici nu infirmă.
Interesant, nu?! Cum se va "lansa" o altă "tulpină" a guvidului care să necesite teste și analize de toxicologie? Ăștia sunt în stare de orice. Dar de orice! Mână-n mână "specialiștii" crimei. Băgați și pe ăia cu numărătoarea strategică. Că fără ăia nu se poate! Să aibă cine să vă numere proștii! Că adevărata pandemie e de prostie nu de viruși! Hai și cu botnițele, că mai sunt niște bănuți de furat. Nu-i păcat de ei?! Și de "eroi"? Cu ăștia cum stați? Aveți destui? Izoletele lui arahat sunt bune sau au putrezit între timp? Spitalele alea de carton mai există? Sau le-a luat precautul de dulap când s-a pensionat?
Aveți nevoie de o nouă Plandemonie? Sigur că da. Că vine toamna, când se face recolta. De furci, lopeți și topoare. Asta o știți voi sigur ăștia de la băbăieții, și vreți să o puneți iară de o "infectare" în masă, să stea lumea în case și mai ales să închideți școlile. Că ați rămas fără directori, profesori și mai știu eu ce acarete. Asta dacă lumea nu știe încă câți directori și-au dat demisia. După unirea școlilor și după "reformele" lui David. Vor afla abia în toamnă ce haos este în învățământ. Acum știu doar cei foarte bine informați. Nu din sursele "oficiale", ci doar din gura târgului. Care spune doar adevărul!
O să afle și restul. În septembrie! E după colț!
Îi vreți pe toți în case din nou. Asta este cert.
Pentru că vă este al dracului de frică de ce urmează! Vorba aia din bătrâni e autentică: de ce vă este frică nu o să scăpați!
Certitudine!
Problema voastră majoră o să fie că lumea a cam înțeles ce vreți voi și nu vor mai pune neuronul la mizeriile voastre. Asta e problema! Că de data asta suntem mulți! Mult mai mulți decât ăia care am urlat ca "nebunii" în 2020. S-au înmulțit oștile! Ce să vezi! Și au niște penițe ale naibii de ascuțite. Asta vă spun eu sigur că în ultimile luni i-am căutat pe rețele. Și spre deosebire de voi, eu i-am și găsit. Știu exact câți sunt! Cu ăștia toți de "rup tastaturile" și sunt extrem de aprigi la neuroni o să aveți de lucru. Mult și greu! Nu o să puteți să le închideți gura tuturor. Nu aveți cum. Vor răsări de niciunde ca ciupercile după ploaie. Unii au tăcut, alții au mai scris, dar sunt convinsă că dacă vor fi nevoiți să o facă, își vor sufleca mânecile și vor purcede la treabă.
Pentru cei mulți și tăcuți. Vă anunț că oamenii au ouă! Spre deosebire de voi care sunteți "specialiști" și "surse oficiale". Castrați!
Cu tot ce ați făcut și ați pus la cale din 2020 până azi, ați reușit să îngroșați rândurile Rezistenței. Vă anunț că oamenii ăștia nu au nevoie de băbăieți. Sunt ei înșiși fiecare cât un serviciu în sine. Așa că nu vă rămâne decât să dați drumul la Plandemonia Sezonul 2.
Și la testele toxicologice! Că asta pregătiți, nu?
Noi vă așteptăm! Toți!
Să vă belim responsabil, profesionist și mai ales definitiv.
Domnul să vă miluiască!
#RămânețiOameniLiberi
#RăspândițiDragosteaActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect
UE interzice apicultorilor prin lege să susțină că mierea este sănătoasă
Efectul Alaska: Răsturnare de situație în Ucraina
Washingtonul confirmă: în România a fost Lovitură de Stat! – Regimul tâlhăresc Dan-Bolojan - De care parte a Șervețelului vom pica în Alaska?
Valerian Stan aruncă bomba: Spre cinstea lui, Nicușor Dan are intenția de a renunța la un mandat nelegitim “de o natură și o gravitate fără precedent”
Ucraina este o Bombă cu Ceas: va exploda indiferent ce se negociază în Alaska
Doar în România: Patriarhia interzice Liturghia. IPS Teodosie plasat în ”arest” de către Patriarh sau de către o ”gardă pretoriană” din BOR. PF DANIEL MANIPULAT LA FEL CA CEAUȘESCU?
Recomandările noastre
Persoane: Raed Arafat
Subiecte: Dictatura Covid Război Ucraina
Organizații: DSU
Tip conținut: Opinii
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (6)