ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


Nu știu alții cum sunt, dar eu în timp ce privesc aparițiile de senzație ale noului președinte de partid și de stat, nu-l văd pe Muc cel Mic, ci doar mi-l imaginez ca fiind Comandantul Suprem al Armatei Române. Da, da! Fiecare cu nebunia lui. Și mai ales, că staulul mucușorist o arde cu înarmarea. Și cu rușii!

Mă imaginez ca fiind parte din Armata Română sau servicii, unde pe el îl am și comandant. Suprem, nenicule! El și Drapelul!
În caz de război!
Nu răzbel!
Cu cuconeturile și finii din dotarea armatei tastaturilor pline de rahat care se simte precum mierea. Aia care rămâne pe degete și tu te lingi pe ele, după ce ai lătrat ca să ți se asigure un scaun undeva la arhivă. Adică, să nu ai legatură cu frontul. Să nu fii nevoit să pui mânuța cu mani făcută proaspăt pe vreo țavă de mitralieră.

Nu de alta, dar poate ăștia din secta mucușoristă cred cumva că pe frontul real e vorba de calculatoare sau smart uri. Vedeți că alea cad primele. Ca rețele! Nu, mucușorilor, e vorba de viață și de moarte, de sânge, de care pe care, de victime și învingători.
Care de obicei scriu istoria și își arogă partea leului. Și mai este vorba de prizonieri.
De război!
Nu de răzbel, încă o dată vă fac atenți! Prizonierat, unde nu mai există lege decât pe hârtie. În viața reală, nu! Există doar metodă. Ca la Guantanamo și poate mai rău! Dacă ați auzit vreodată în viața voastră de sectanți mucușoriști de golful cu același nume. Și vedeți că nu e la all inclusive. Ca să nu ne pierdem în amănunte. Nu există insta. Cu poze! Sau ca în Afganistanul acela plin de găurile alea în stânci de nu te mai gasește nici dreaq vreodată. Poate ați văzut și voi în jocurile alea video de vi le traducea răducu buze moi. Nu, nu! Realitatea e cu totul alta. Și nu mă mai întrebați de unde știu. Din cărți ar fi răspunsul! Pentru voi, sectanții mucușoriști. Alea care nu te dezvoltă personal și nu sunt motivaționale.

Zic să vă uitați la pozele cu mucușorul vostru și să vi-l imaginați pe ăla dând ordine Armatei Române, luând decizii de viață și de moarte, decizii care duc România într-o direcție sau alta pe zeci de ani. Decizii care au ca urmare viața, moartea și prizonieratul oamenilor din corpul armatei. De la general la căprar. E frumos, nu?! Acum, puneți imaginea pe care ați creat-o peste imaginile livrate de Muc cel Mic în toate aparițiile tv, conferințe de presă etc... Minunat!

Cu mânuțele alea două apropiate de parcă spunea Surah Al-Fatihah, în fața presei și a voastră a tuturor. Și nu o spun cu ironie, eu având mare respect pentru toate religiile lumii. Fiecare se închină la ce se regăsește. Dar am dat-o exemplu pentru că imaginea pe care am văzut-o la asta m-a dus cu gândul. Bine, nu cred că el știe despre ce zic aici și armata de tastatură nici atât. Nu v-am înjurat, mă! Ca să știți! Nu e cazul! Vă înjurați voi singuri în oglindă după ce lingeți la mucușor. Cred ca vi se face o scârbă fiziologică de nici apă nu mai puteți bea după atâta vomitat. Lasă, înghițiți încet că e apa rece. Apă care pe front nu prea o să o găsiți. Că e la rație! Puțină! Câte o gură să va ajungă la toți!

Statul român vi l-a oferit înscăunat pe Muc cel Mic. La costum, cu cămașa șifonată la jurământ, cu strângerea mafiotească de mână cu enache cecere, cu nodul la cravată vai mama lui, cu freza aia de oaie bearcă tuns cu ciobul, cu mucii la purtător, cu justiția în gură și 5% ăia pentru ursulica și alte animăluțe bruxeleze în buzunar. Dormind, mâncându-și mucii și ținându-se patologic de un pupitru, legănăndu-se într-o parte sau alta, explicându-vă cu face el cu deficitul și procurorii. Da? E materialul clientului? Nimic în plus, poate în minus. Că sunt prea multe de trecut aici. Și sunt plictisită. Și mai ales scârbită! O să vă rog să faceți un exercițiu și să-l vedeți pe ăsta la o masă a negocierilor cu Trump, Putin, Erdogan și alții ca ăștia enumerati mai sus. Vă place? Să vă răspundeți voi. Că eu știu răspunsul! Nu am nevoie de confirmare. Este deja certitudine.

Statul român ăla cinstit v-a zis:
"Ecce Homo!".
După chipul și asemănarea sectei mucușoriste. Cu ăștia nu ai ce să dialoghezi. Nu ai cu cine!

Dar cu corpurile Armatei Române, da.
Așa că dragi oșteni vă învit ca împreună să facem un exercițiu de imaginație. Voi care prin jurământul la Drapel trebuie să vă apărați țara și neamul. Să vă imaginați că faceti un exercițiu și la 2 noaptea sunteți treziți din somn, că au sunat alarmele și trebuie să găsiți într-o mare de informații ascunse, hârtia aia mică, care anunță atacul. Și binențeles că în spatele frontului sunt ăștia din oastea mucușoristă. Ăia olimpici! Care cu siguranță niciodată nu vor ști unde să caute. Și din foișor, în careu, o goarnă îți va urla la 3 dimineața urmatoarele cuvinte. Pă viu grai, nu pe tastatură:
"A căzut Ardealul! Din cauza voastră au murit două milioane de oameni!" Fiind doar exercițiu, vi se dă și soluția lipsei de pregătire: două săptămâni de carceră.
Dar în realitate, rezultă morți, răniți, prizonieri și o țară facută ferfenița!
O să fie frumos!
Hai cu înarmarea! Pe tastaturi.
Si pentru că le-ați văzut pe toate, va las o poză cu mucușorul etalon.
Nu e numai Comandant Suprem! Nooo!

E de toate!
Mai nou Muc cel Mic e și handbalist! Fără Ionuțul din dotare!
Plângeți, fată, că ați rămas făra mascul! Că ăsta de e președinte e doar Muc cel Mic! Atât!
Restul e dezastru!
Acela anunțat!

#RămânețiOameniLiberi