Caricatura Zilei despre aventura africană a lui Iohannis
Maestrul Puiu Găzdaru oferă public iubitorilor desenelor sale inspirate Caricatura Zilei despre peripețiile lui Iohannis în Africa.
Maestrul Puiu Găzdaru oferă public iubitorilor desenelor sale inspirate Caricatura Zilei despre peripețiile lui Iohannis în Africa.
Președintele Klaus Iohannis își continuă turneul african alături de soția sa, Carmen Iohannis, și liota de consilieri care au prins prilejul să viziteze pe bani publici diverse țări.
FOTOGRAFIA ZILEI vine de la Ionuț Cristache și surprinde un moment din Țările Calde, respectiv Arhipelagul Zanzibar, fosta colonie britanică unde este plecat Cuplul Prezidențial al actualei colonii... cu stăpân necunoscut.
După cum remarca editorialistul Ion Spânu, toți președinții și premierii din lume sînt preocupați de situația actuală generată de războaiele din Ucraina sau Fîșia Gaza, încercînd să găsească soluții, cu o singură excepție!
Toți președinții și premierii din lume sînt preocupați de situația actuală generată de războaiele din Ucraina sau Fîșia Gaza, încercînd să găsească soluții pentru ca aceste conflicte să nu devină al treilea război mondial.
Desi pagina nu si-a permis un corespondent la fata locului, continuam sa relatam zilnic palpitanta vizita in Africa a presedintelui nostru, insotit de ravasitoarea lui sotie. Cei doi bifeaza doua puncte geopolitice majore: plaja cu apa de turcoaz din Zanzibar
Klaus Iohannis și soția sa, doamna profesoară Carmen Iohannis, care iar lipsește nemotivat de la școală, și-au văzut scopul vizitei în Kenya cu ochii și au ajuns în Safari, la o plimbare de vis, pe banii românilor
Românii plătesc 1.350.000 de euro pentru transportul lui Klaus Iohannis în Africa și președintele primește doar un duș penibil în aeronava sa de lux Gulfstream G550. RUȘINE Global Jet pentru bătăia de joc la adresa Președinției României! FOTO
Am scăpat de o belea. Procesul cu FDGR, succesor al Grupului Etnic German nu mai este pentru mine o amenințare. Recursul FDGR care încerca să „imunizeze” o sentință din vremea lui Klaus Iohannis, primar de Sibiu.
Președintele Klaus Iohannis va pleca pentru nouă zile în Africa, unde va vizita patru țări, cu un avion Gulfstream G550, închiriat de la Global Jet Luxemburg.
Președintele Klaus Iohannis va pleca de luni pentru nouă zile în Africa, unde va vizita patru țări, cu un avion Gulfstream G550, închiriat de la Global Jet Luxemburg
Pe lista temelor se afla si, citez: combaterea schimbarilor climatice, dezvoltarea durabila, reducerea inegalitatilor sociale, consolidarea democratiei, promovarea drepturilor omului... Si lista e chiar mai lunga. Intr-adevar, program vast, numai cat e de vorbit despre ce-i de facut cu clima din Africa!
Cunoscutul actor Volodimir Zelenski a venit în vizită la Klaus Iohannis și mai puțin la români. Și acum, tot în proverbiala sa bluză (din cauza scăderii temperaturii), nu în tricoul cu care a vrut să semene cu alți luptători celebri.
Jurnalul meu video | 10 octombrie 2023: Klaus Iohannis: rațiunea României de a fi ca stat e ajutorarea Ucrainei.
Președintele Ucrainei, Volodimir Zelenski, va efectua o vizită de o zi în România. Acesta va fi primit de către președintele Klaus Iohannis și se va mai întâlni cu premierul Marcel Ciolacu, cu președintele Senatului, Nicolae Ciucă
Carmen Iohannis l-a însoțit pe președintele Klaus Iohannis la recepția oferită de președintele SUA, Joe Biden și de Prima Doamnă, Jill Biden, cu ocazia Adunării Generale a ONU, unde a purtat o rochie aurie pe care a accesorizat-o cu o curea albă.
Desigur, ilustrația cu cuplul Iohannis și adăposturile pentru săracii din Deltă este o glumă. Nu la fel este și informarea care ne vine de la pagina Boarding Pass, însoțită de imaginile edificatoare de mai jos:
Tema consumului de droguri în rândul tinerilor va fi discutată în următoarea ședință a Consiliului Suprem de Apărare a Țării (CSAT), a declarat președintele Klaus Iohannis, care în prima zi a noului an școlar a mers, alături de ministrul Educației.
Refugiații ucraineni nu s-au dus încă să-i ajute pe românii din Chilia Veche, dar sunt convins că vor da dovadă de solidaritate.
Sunteți în alb?! Vedeți că împăratul e gol! Totul e negru în jurul lui! Doar că încă nu se vede bine! România, morții albe, bine făcute agonizează! Nu are cine să o ventileze! Că nu e om, să aducă niște bani în buzunarele eroului ratat
Klaus Iohannis a ajuns azi în Deltă. Publicăm câteva imagini preluate de pe rețelele sociale, însoțite de comentariile unor ziariști de renume
Prședintele Klaus Iohannis, premierul Marcel Ciolacu și președintele Senatului, Nicolae Ciucă, au participat la ceremonia organizată la Constanța, cu ocazia Zilei Marinei Române.
Fermierii din țara noastră îl acuză pe Klaus Iohannis că este președintele ucrainenilor, nu al românilor, după ce acesta a declarat că va face totul pentru a salva agricultura ucraineană.
Jurnalul meu video | 20 iulie 2023: Premierul domină scena politică. Președintele e în sală sau în culise?
Președintele Klaus Iohannis va participa marți, la Haga, la o reuniune în format restrâns, dedicată pregătirii Summitului NATO de la Vilnius, la invitația premierului Regatului Țărilor de Jos, Mark Rutte.
Asta se întâmplă când presa este de vânzare, când cei care se prezintă drept jurnaliști, gazetari, reporteri etc., nu sunt nimic mai mult decât niște mercenari care distrug profesia, așa cum în medicină sau educație am ajuns să avem impostori
Repet, eram doi. Pentru că luptătorul Marius Albin Marinescu a plecat în eternitate, în Decembrie 2020. Doar doi!
”Federația Sindicatelor Libere din Învățământ și Federația Sindicatelor din Educație „SPIRU HARET”, în urma centralizării făcute de sindicatele afiliate, în conformitate cu dispozițiile Legii 367/2022 privind dialogul social, a reieșit că astăzi 6 iunie 2023, au fost în grevă 134.007 de membri de sindicat, ceea ce reprezintă 86,93%.
Dacă avem o problemă serioasă de integritate politică, ceea ce ar putea fi în vecinătatea corupției? Că lucrurile sunt grave o dovedește premiera absolută a emiterii de către președinție a unui comunicat oficial explicativ. Iohannis să se justifice? Sfîrșitul lumii e aproape.
Cam cum ar reacționa o instituție a Germaniei, o Curte de Conturi de la ei, când președintele cheltuiește banii nemților ca să își plimbe nevasta prin lume în vizite care nu au nici o legătură cu fișa postului de președinte?
În condițiile în care se știa răspunsul sindicatelor încă de miercuri, guvernul a intrat în vacanță și a evitat orice gest legat de continuarea negocierilor.
Sindicaliștii din educație au anunțat că sunt nemulțumiți de OUG pentru creșterea salariilor profesorilor, astfel încât vor continua să protesteze.
Jurnalul meu video | 3 iunie 2023: Marcel Ciolacu a fost binecuvântat de SUA ca premier de dragul cerealelor din Ucraina
Klaus Iohannis și soția sa, dotată cu o poșetă Yves Saint Laurent de cca.3000 de euro, au mers cu un avion charter de lux în Germania, unde, în decorul asigurat de Castelul Benrath din Dusseldorf, președintele a primit două premii.
Centenarul semnării Tratatului de la Trianon, la 4 iunie 1920, de către dr. I.Cantacuzino și de Nicolae Titulescu, în numele
În timp ce profesorii se află în grevă și zeci de mii de cadre didactice au prostestat la București și în țară azi strigând „JOS IOHANNIS!”, la Sibiu, în comuna Cristian, un grup de elevi a fost pus să-i cânte președintelui României, care se afla alături de cel al Germaniei
Klaus Iohannis – 2019: ”Observăm că unele partide de la noi au îmbrăcat haina falsului patriotism, al naționalismului de fațadă și încearcă să câștige capital inducând teama și lipsa de încredere în valorile UE”.
Klaus Iohannis sau Administrația prezidenșială pare că au contract cu GlobalJet. Oficialul român s-a deplasat la Reykjavik, Islanda, tot la bordul unei aeronave închiriate de la compania luxemburgheză GlobalJet.
De conducerea efectivă a celei mai progresiste dintre cultele protestante se ocupă episcopul de Canterbury. Cel care e deschis la dezbateri despre genul Tatălui din cunoscuta rugăciune. Deci e un fel de Bănescu al lor, nu are funcția în acte, dar reformează și dictează.