Organizația: Bucharest Pride

Cornelius Florin Stoica, opinie despre articolul ”Bucharest Pride și Ajunul Praznicului”: Anul acesta, eu am tras semnalul de alarmă pentru accesul minorilor. La anul, poate nu o va mai face nimeni

Întâmplător sau NU, ultimul eveniment din cadrul proiectului s-a desfășurat fix în ajunul Praznicului Rusaliilor. Băi, înțeleg că este democratic să protestezi, să mărșăluiești, să îți exprimi opiniile într-o țară democratică, dar puțin respect când faci asta.

Sursa: Facebook

Mesaj pentru Normalitate chiar în fața Paradei diversității: „Homosexualitatea, legalizată e suficient. Nu o faceți obligatorie!”

Câteva persoane au avut sâmbătă ideea organizării unui protest-fulger de apărare a Normalității sâmbătă, pe Calea Victoriei, chiar în fața paradei homosexualilor și a dispozitivului Jandarmeriei care îi păzea. Potrivit lui Pompiliu Diplan, din partea Frăției Ortodoxe, mesajul afișat în limba engleză de voluntarii pro-Familie atrăgea atenția că „HOMOSEXUALITATEA, LEGALIZATĂ E SUFICIENT. NU O FACEȚI OBLIGATORIE!”.