Organizația: CCR

Coaliția ilegitimă PUP a stabilit ilegitim noi alegeri prezidențiale ilegitime și ilegale, după Paști: primul tur ilegitim de scrutin pe 4 mai, iar turul doi ilegitim pe 18 mai. Crin Antonescu ar rămâne candidatul PUP, susține cel poreclit ”Păduchele”

Liderii coaliției PSD-PNL-UDMR-minoritățiau stabilit, în prima ședință din acest an, ca alegerile prezidențiale să aibă loc în luna mai. Astfel, primul tur al alegerilor prezidențiale va avea loc la data de 4 mai, iar turul al doilea – la data de 18 mai.

Ce a citit Donald Trump în prima zi a anului 2025: ”Opriți hoția în România - Un caz sinistru. Încă un punct de decădere în cariera secretarului de stat al lui Biden, Antony Blinken”. Este citat și ActiveNews - TRADUCERE INTEGRALĂ

O criza politică periculoasă a fost declanșată în România de administrația Biden la începutul lunii decembrie, când secretarul de stat Antony Blinken a susținut că o „interferența rusă” „la scară largă și bine finanțată” este de vină pentru victoria neașteptată în primul tur al alegerilor prezidențiale din România a unui candidat asemănător lui Trump: Călin Georgescu

Foto: Jean Boisnard

Prof. univ. dr. Viorica Bălteanu: CULTURA DĂ SPERANȚĂ, INCULTURA IVEȘTE MONȘTRI. De ce pregătirile de a-l ține pe Călin Georgescu prin abuz departe de funcția de președinte al României nu au sorți de izbândă

Pe măsură ce lucrurile o iau razna, cum se întâmplă vârtos de tot cu începere din recentul 6 decembrie, adevărul iese la lumină, iar tot mai mulți oameni înțeleg că se apropie momentul despărțirii de prea cumplitele decenii de încorsetare silită în ateism.

Bomba lui Alex Jones: În România poate să explodeze un război legat de Ucraina pentru blocarea instalării lui Trump. NATO a dat o lovitură de stat împotriva poporului român prin eliminarea lui Georgescu și instaurează o dictatură cu ”marioneta” Iohannis

„NATO a dat o lovitură de stat împotriva poporului român și instaurează în mod deschis o dictatură - Câștigătorul populist anti-globalist Călin Georgescu a denunțat aceste acțiuni ca fiind o tiranie scandalos de evidentă”.

S-A RESPINS! Curtea de Apel a respins acțiunea lui Călin Georgescu pentru reluarea alegerilor de la Turul al II-lea dar l-a lăsat să se judece mai departe cu Guvernul României și AEP. Procesul se mută la ICCJ

Curtea de Apel București a respins acțiunea în instanță a candidatului câștigător al primului tur al alegerilor prezidențiale, suveranistul Călin Georgescu, pentru reluarea celui de-al doilea tur al alegerilor anulate abuziv de CCR și BEC. Procesul se mută la ICCJ, după cum a mai scris ActiveNews, pentru că avocații urmează să facă recurs.

Călin Georgescu: Judecătoarea poate să fie ca leoaica din Biblie și să devină unul din marii eroi ai acestei țări. AUR așteaptă de la Curtea de Apel o hotărâre favorabilă: Justiția va dovedi că legea și voința românilor sunt priorități în țara noastră!

„Fostul președinte Iohannis a spus că au fost suspiciuni, că nu sunt probe. Acum 35 de ani au murit tineri, au scandat atunci că vrem alegeri libere. Nu cred că trebuie să fim cunoscuți ca cei care au instaurat dictatura.”

Desen: Geo Grafik

”CCR-CIUMA ROȘIE” e cu curcubeul. Au fost șantajați judecătorii cu orientarea lor? Surse secrete: 4 din 9 membri ai CCR sunt simpatizanți LGBT. Un procuror acuză: Constituire de grup infracțional organizat, abuz, înaltă trădare. Rechizitoriu (IV)

Ca președinte al Înaltei Curți de Casație și Justiție, Livia Stanciu va rămâne în istorie pentru parteneriatul declarat și realizat cu DNA și pentru vasalizarea Înaltei Curți față de SRI, prin aplicarea cu vârf și îndesat a protocoalelor secrete încheiate între SRI-ÎCCJ-PÎCCJ/DNA.

PROCESUL S-A ÎNCHEIAT - SRI ȘI SIE NU AU NICI O DOVADĂ! LIVE TEXT DE LA ȘEDINȚĂ. Manifestație pentru susținerea lui Călin Georgescu, la Curtea de Apel București. Se strigă LIBERTATE!, JUSTIȚIE - NU CORUPȚIE!, ÎNAPOI - TURUL II, VREM SĂ VOTĂM!

Este o zi foarte importantă pentru soarta alegerilor prezidențiale. Sute de români s-au strâns în fața Curții de Apel București pentru a-și arăta susținerea față de președintele ales Călin Georgescu, care urmează să intre în ședință.

CEI 9 CARE AU ARUNCAT ROMÂNIA ÎN HAOS. CCR - Un președinte turnător, colaboratori SIE și SRI, și o magistrată păpușată, la discreția Statului Paralel. Un procuror acuză: Constituire de grup infracțional organizat, abuz, înaltă trădare. Rechizitoriu (III)

Potrivit unor generali în rezervă, care au activat în serviciul românesc de spionaj, Enache a colaborat și cu SIE în perioada în care a fost ambasador al României în Republica Moldova (1993-1996), unde a fost filmat în ipostaze compromițătoare cu un băiat minor de către un serviciu secret de la Chișinău.

Foto: Nicusor Dan / FB

S-a trezit Nicușor Dan: Chestiunea extrem de importantă este să lămurim de ce am anulat alegerile din 24 noiembrie și cele care urmau să fie în 8 decembrie, turul 1, turul 2. Votanții lui Călin Georgescu și ai Elenei Lasconi trebuie să aibă o explicație!

„Pentru că sunt oameni, inclusiv votanții lui Călin Georgescu, votanți ai Elenei Lasconi, care credeau în candidații ăștia, credeau că candidatul pe care ei îl susțin va câștiga, că le va schimba în bine viața, ceea ce e absolut legitim și oamenii ăștia trebuie să aibă o explicație. Consider că explicația este departe de a fi suficientă în momentul ăsta.”

Cine sunt executanții Loviturii de Stat: Cinci judecători de la CCR nu au doctorat, iar patru nu au experiență în magistratură. Un procuror acuză: Constituire de grup infracțional organizat, abuz în serviciu și înaltă trădare. Rechizitoriu (II)

Domnul Varga Atilla a fost după absolvirea facultății în 1986, timp de trei ani, jurisconsult la Fabrica de conserve din orașul Carei județul Satu Mare, iar mai târziu cadru didactic la universitatea particulară Sapientia din Cluj Napoca, fondată de fostul episcop reformat Laszlo Tokes și finanțată de guvernul Ungariei

Manuela Hărăbor - Apel pentru români și preoți: În data de 30 Decembrie la ora 14, la CURTEA DE APEL BUCUREȘTI, Camera E01-Vasile Lascăr, Complet c1, se judecă soarta României și a Neamului Românesc. Prezenți fizic și în rugăciune

Până atunci rugați-vă pentru judecătoarele CRISTINA și GEORGIANA, una dintre acestea va judeca luni viitorul României, să le lumineze bunul Dumnezeu și să judece drept și corect. Îi rog pe Părinții care vor citi postarea să le treacă numele mâine și poimâine la Proscomidie dimpreună cu numele avocaților MARINA-IOANA, ELENA, INGRID și TUDOR.

Au ajuns să CENZUREZE și URȘII care UREAZĂ de CĂLIN GEORGESCU - Urarea urșilor din Rotunda cenzurată la scenă deschisă în Suceava - VIDEO

Cunoscutul grup de urători Urși din Rotunda a fost cenzurat pe scenă în Suceava și amenințat cu interzicerea, în această seară, după ce conducătorul blănoșilor a adresat mulțimii o urătură conform tradiției, cu problemele zilei dezbătute public, respectiv anularea alegerilor în detrimentul câștigătorului acestora, Călin Georgescu

Captură Foto: YouTube

Dosarul lui Călin Georgescu vs Statul Paralel se judecă luni, 30 decembrie 2024, cu două săptămâni mai devreme decât se stabilise. Curtea de Apel trebuie să judece ilegalitatea deciziei CCR de anulare a alegerilor, pentru a se relua turul al II-lea

ActiveNews va publica în aceste zile un serial despre cine sunt cei 9 judecători ai Curții Constituționale a României, care s-au substituit dictatorial - după cum a apreciat Elon Musk - celor 19 milioane de români chemați la vot.

Foto: Arhiva AN

Cum văd românii din America 'Fenomenul Călin Georgescu' și anularea alegerilor: România în gura șarpelui Boa - o țară-cimitir

Dr. Nicholas Dima, fost deținut politic, jurnalist la postul guvernamental Vocea Americii și profesor la înalte școli de apărare din Statele Unite ale Americii, a scris o serie de articole despre campania electorală prezidențială, anularea alegerilor din România și „Fenomenul Călin Georgescu”. Îîn continuare, un bilanț la finalului anului și democrației

BOMBA ANULĂRII ALEGERILOR: NU au fost RUȘII, ci PNL! Campania lui Călin Georgescu pe TikTok a fost plătită de PNL și UK! Iohannis A MINȚIT POPORUL ȘI INSTITUȚIILE STRĂINE din NATO și UE! CCR și CSAT făcuți de râs de ANAF. Bravo, serviciile!

NU au fost RUȘII, ci PNL! Campania lui Călin Georgescu pe TikTok a fost plătită de PNL! Practic, IOHANNIS A MINȚIT, și nu numai pe noi ci și instituțiile străine partenere, ale statelor membre NATO și UE, ceea ce poate intra lejer la trădare de țară.