


Doliu în lumea sportului și a presei românești. Cunoscutul fotograf sportiv Alexandru Hojda s-a stins la doar 45 de ani
Presa / fotografia sportiva din Romania a mai pierdut un reprezentant. Unul care a trudit din greu la cotidiene sportive - „Gazeta Sporturilor” si „ProSport” -, dar si generaliste - „Adevarul”.

Dan Puric, dezvăluiri despre Gigi Becali, la emisiunea ”Prietenii lui Ovidiu”: ”Dănuț, știi de ce nu te citesc, bă? Că tot ce ai scris tu acolo mi-a zis mie tata noaptea la oi!”
Dan Puric a fost primul invitat din 2024 al emisiunii „Prietenii lui Ovidiu. Actorul și regizorul a vorbit la superlativ despre Gigi Becali, cel care l-a ajutat cu diferite sume de bani în ultimii ani.

Reacții la moartea subită a VICE
„Surse: Tolontan vrea să redeschidă brandul Vice cu oamenii plecați de la Libertatea. Va fi o publicație de sport pentru minorități sexuale, plus o secțiune de păcănele online, cu Trans-ul de la pagina 5 în costum de baie, pe sânii căruia rulează prune, mere, popi, dame și valeți cu epoleți.”

Redactorul-șef adjunct al Gazetei Sporturilor ar fi încercat să se sinucidă, după ce a intrat cu mașina într-un stâlp, la 150 km/h. Nu au fost găsite urme de frânare pe carosabil
O nouă victimă a intereselor meschine ale lui Cătălin Tolontan a ajuns în pragul disperării! După războiul de gherilă dintre Tolontan și șefii săi de la Ringier, pe care i-a slujit ani de zile călcând pe cadavrele colegilor săi, Bogdan Stamatoiu, redactorul-șef adjunct al Gazetei Sporturilor, a încercat să își ia viața.

Tolontan, dat afară și de la Libertatea, la doar o lună după ce fusese îndepărtat de la Gazeta Sporturilor
Scandalul din interiorul RINGIER continuă, iar directorul editorial al trustului, Cătălin Tolontan, a fost concediat.

Decizie peste noapte: Ediția tipărită a Gazetei Sporturilor a luat sfârșit! Tolontan, pus pe liber
Gazeta Sporturilor și-a încetat apariția pe hârtie, ultimul număr tipărit fiind cel de miercuri 1 noiembrie. Patronatul publicației de sport a luat această decizie peste noapte, fără să anunțe acest lucru și în redacție.

Cristian Niculescu: ELVIS HAS LEFT THE BUILDING, SAU DE CE NU POT FI SOLIDAR CU GAZETA SPORTURILOR
Nimic nou sub soare: politicul sau economicul se amestecă în politica editorială a presei. Acum este la rând Gazeta Sporturilor. Echipa GSP acuză acest amestec. Jurnaliștii spun că au refuzat cererile unor manageri de a arăta în avans articolele despre firmele de jocuri de noroc care sunt clienți de publicitate.

Motivul pentru care a fost înlăturat Cătălin Țepelin de la Gazeta Sporturilor. Fostul redactor-șef acuză presiuni imense din zona pariurilor sportive. Victor Ciutacu, atac dur la adresa lui Tolontan
Fostul redactor-șef al Gazetei Sporturilor dezvăluie de ce a fost dat afară de la cel mai titrat cotidianul de sport din România. El susține că ”imixtiunile comercialului în editorial” erau din ce în ce mai dese.

Redactorul-șef al Gazetei Sporturilor, înlăturat de patronii elvețieni. Colegii l-au aplaudat la plecare - VIDEO
Cătălin Țepelin (44 de ani), redactor-șef al Gazetei Sporturilor, a părăsit marți redacția, „după o decizie a patronilor elvețieni ai Ringier”, a informat marți GSP pe contul de Facebook al publicației.