Profesorul Paul Dragoș Aligică despre cele 196 de milioane de euro pentru DIGI și cele 40 de milioane din pandemie pentru presa de propagandă, proiecte cu "fake news", ONG-uri: ”NU EXISTĂ STAT PARALEL”
„Să ne imaginăm, pentru câteva clipe, că o parte din sumele enorme care au fost canalizate în ultimii ani către proiecte cu "fake news", ONG-uri, platforme media, campanii de combatere a „dezinformării”, programe de modelare a opiniei publice, inițiative de comunicare strategică și alte activități conexe ar fi fost investite într-un mod diferit.