ACTUALIZARE | George Simion, după discuțiile cu Nicușor Dan: ”Ne asumăm intrarea la guvernare. Suntem dispuși să discutăm cu oricine”
Liderul George Simion a declarat, după consultările de la Palatul Cotroceni, că AUR își asumă intrarea la guvernare, formarea unui nou guvern și participarea la scoaterea României din criză. Simion a spus că formațiunea sa este dispusă să discute „cu oricine”.