Gheorghe Piperea: Noua carte digitală de identitate sau imbecilii planetei Pământ și unde să dai nas în nas cu ei …
Spuma elitei politice și birocratice din România a zis că, de vreme ce ești cetățean UEropean uber-digitalizat, nu mai e nevoie ca pe cartea de identitate să fie scris domiciliul. Ești, printr-un accident al destinului, născut în România și stai pe stânga, dar măcar poți avea răzbunarea că ești pă progres