După ce a fost dat afară din AUR, Becali a primit interdicție și de la Patriarhul Daniel, la cântat în Catedrala Patriarhală
Într-o adresă semnată de Pr. Adrian Agachi, purtătorul de cuvânt al Patriarhiei Române, Arhiepiscopia Bucureștilor este informată că Patriarhul Daniel a dispus ca fostul deputat AUR George Becali să nu mai aibă acces la strana Catedralei Patriarhale, informează Adevărul, care redă și nota în cauză: