CEI CE SE BUCURĂ! ICOANELE SFINȚILOR MUCENICI ȘI MĂRTURISITORI AI SECOLULUI XX, canonizați azi, 12 iulie 2024, de Sf. Sinod. Cea mai mare veste a Ortodoxiei Române de după 1989 a fost dată prin mijlocirea Maicii Domnului Prodromița, sărbătorită astăzi
Ce s-ar mai fi bucurat Sfântul Părinte Justin Pârvu de la Petru Vodă pentru mult dorita trecere în rândul sfinților a camaradului său Ilie Lăcătușu, făcător de minuni înainte și după nașterea la Ceruri, cu moaște sfinte pe acest pământ...