Nici n-a ieșit bine Bănescu din biserică și s-a și băgat în politică. Cu ce candidată prezidențială s-a afișat fostul purtător de cuvânt al Patriarhiei. FOTO
Scos din Biserică precum o măsea stricată, chiar înainte de ședința Sfântului Sinod, pentru a nu se supăra din nou ierarhii care au cerut deja îndepărtarea lui, fostul purtător de cuvânt al Patriarhiei, Vasile Bănescu, a și intrat în politică.