ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!



Abonamentele pentru cea de-a XXII-a ediţie a Festivalului Internaţional "George Enescu", care au fost puse în vânzare joi, de la ora 10.00, în reţeaua Eventim, s-au epuizat în 10 secunde, pentru concertele de la Ateneul Român, respectiv 10 minute, pentru reprezentaţiile de la Sala Palatului.

Livrare gratuita in 24 de ore! Orice produs

Vânzările abonamentelor pentru cea de-a XXII-a ediţie a Festivalului Enescu, care se va desfăşura în perioada 30 august - 20 septembrie, au înregistrat un nou record, informează Mediafax.

În total, au fost puse în vânzare câte 250 de abonamente pentru fiecare dintre cele două tipuri disponibile de la Ateneul Român (B şi C), 750 de abonamente tip A, un număr de 250 de abonamente tip A1 şi 250 de abonamente tip A2, reprezentând o treime din locurile disponibile. Faţă de ediţiile precedente ale festivalului, crearea unor noi tipuri de abonamente (A1 şi A2) a permis punerea în vânzare a unui număr mai mare de locuri.

Înainte de începerea vânzării, pe site-ul www.eventim.ro figurau aproape 1.000 de utilizatori autentificaţi.