Corona Brașov a reușit prima victorie din istoria clubului, în Liga 1, reușind să se impună contra celor de la FC Vaslui, scor 2-1.

Toate golurile au fost înscrise în prima repriză. Sergiu Buş şi Ciprian Brata au fost marcatorii golurilor pentru Corona, în timp ce pentru oaspeţi a înscrie Antal din penalty.

În minutul 70, Dâlbea a primit direct cartonaşul roşu, lăsându-și echipa în zece oameni.

După această partidă, echipa lui Adrian Porumboiu îi ia locul Coronei pe ultimul loc în clasament din cauza penalizării de opt puncte dictate de LPF. Corona a urcat pe locul 16, acumulând cinci puncte în 11 etape, în timp ce FC Vaslui are doar trei puncte în 10 etape disputate.

Corona Braşov: Marc - Martac, Asanovic, Tudose, Burlacu - Dâlbea, Miranda - H. Popa (Fl. Ilie '73), Vranjkovic (Aguirre '67/Arce '90+4), Brata - Buş. Antrenor: Ionel Gane

FC Vaslui: Straton - N. Viveiros, Celeban, Prahic, Sălăgeanu - Caue, Lovrecic - L. Antal, Enescu (Pătulea '39), Wilk (Muşat '58) - Temwanjera (Pozder '69). Antrenor: Liviu Ciobotariu

Cartonaşe galbene: Vranjkovic '28, Burlacu '45, Marc '70 / Enescu '25, Sălăgeanu '55

Cartonaş roşu: Dâlbea '70