Cosmin Olăroiu şi naţionala Arabiei Saudite părăsesc Cupa Asiei încă din faza grupelor, după ce reprezentativa din zona Golfului Persic a pierdut meciul decisiv cu Uzbekistan.

Livrare gratuita in 24 de ore!

Arabia Saudită avea nevoie de o remiză pentru calificarea in sferturile de finală, însă a pierdut meciul fără drept de apel, cu scorul de 3-1.

Uzbekistanul a deschis scorul în prima repriză, Al Sahlawi a egalat după pauză, dar Shodiev şi Rashidov au înscris de două ori în decurs de şapte minute pentru o victorie decisivă.

După această partidă, contractul lui Olăroiu cu Federaţia saudită se încheie.