După revenirea lui Cedry2k, concert Haarp Cord
![](https://www.activenews.ro/images/animatie-redare-articol.gif)
În urmă cu 2 luni Cedry2k și-a anunțat revenirea în muzică prin proiectul ”Sfinții Închisorilor”. EP-ul lansat în octombrie în fața a peste 1.700 de oameni a fost o revelație prin intensitatea mesajelor iar varianta publicată online a înregistrat aproape 300.000 de vizualizări.
Luna decembrie aduce o nouă veste bună pentru iubitorii genului și anume revenirea trupei Haarp Cord. Proiectul Haarp a luat naștere în 2010 fiind fondat de Sișu, Pacha Man, Cedry2k și Dragonu. Un moment de cotitură a fost anul 2012 când lansarea albumului “Vremurile Din Urmă” a adus totodată retragerea lui Stelian Crăciun alias Cedry2k din muzică. În 2013 Dragonu’, Sișu Tudor, Stres și Tecko Starr s-au reunit și au realizat un ultim album și turneu Haarp intitulat ”Ziua Întâi”.
Textele băieților vorbesc despre viața din cartierele bucureștene sau corupția din lumea politică dar și despre valorile familiei, dragostea de părinți, depășirea viciilor prin asumarea creștinismului sau respectul pentru istoria românilor.
”Mileniul trei, oameni încă se omară între ei pentru o mână de lei/ Când ar trebui s-o construim să luptăm cu idei/ Urcăm pe baricadă strigăm dreptate, libertate, demnitate/ Dar nu oferim ajutorul unui frate.”
”N-am trăit în secolu' întâi/ Da' încă aud ecou' vocii lui Iisus vorbind de dragoste fraților lui. / Două milenii mai târziu văd bancheri și politicieni/ Împrăștiind frică și neîncredere între cetățeni.”
”Iubirea e cea mai importantă din stările naturale/ Da' e inhibată cu tot felu' de interfețe artificiale/ Care simulează caldura și razele de soare/ Reflexia luminii de asfințit pe luciul apei de mare/ Te fac sa te temi ca n-am putea trăi dacă le stingem/ Da' dincolo de ele sunt stelele pe care tre' să le atingem.”
”Tot ce avem de făcut e să trăim viaţa pe care o primim/ Să simţim, să iubim şi-abia apoi să gândim.”
Noua variantă Haarp Cord ce se va lansa pe 19 decembrie la Timișoara arată puțin diferit: avem împreună 7 MC și 4 DJ. Organizația ”Boombox Terrorists” și clubul Daos sunt actorii principali din Timișoara care au organizat acest concert ce va face probabil istorie. Cedry2k, Stres, Sișu Tudor, El Nino, Stripes, Euforic, Dragoș, Dj Grigo și Dj MO vor urca pe scena Daos, Tecko Starr și Dj WicKeD fac și ei parte din ehipă dar vor lipsi la lansare. Dragonu rămâne cu sufletul alături de Haarp și își continuă turneul cu proiectul său personal ”Anul Dragonului”.
Materialul lansat la Timișoara (data și locul nu sunt alese întâmplător) constituie nucleul unui posibil album din 2015.
Luna decembrie aduce o nouă veste bună pentru iubitorii genului și anume revenirea trupei Haarp Cord. Proiectul Haarp a luat naștere în 2010 fiind fondat de Sișu, Pacha Man, Cedry2k și Dragonu. Un moment de cotitură a fost anul 2012 când lansarea albumului “Vremurile Din Urmă” a adus totodată retragerea lui Stelian Crăciun alias Cedry2k din muzică. În 2013 Dragonu’, Sișu Tudor, Stres și Tecko Starr s-au reunit și au realizat un ultim album și turneu Haarp intitulat ”Ziua Întâi”.
Textele băieților vorbesc despre viața din cartierele bucureștene sau corupția din lumea politică dar și despre valorile familiei, dragostea de părinți, depășirea viciilor prin asumarea creștinismului sau respectul pentru istoria românilor.
”Mileniul trei, oameni încă se omară între ei pentru o mână de lei/ Când ar trebui s-o construim să luptăm cu idei/ Urcăm pe baricadă strigăm dreptate, libertate, demnitate/ Dar nu oferim ajutorul unui frate.”
”N-am trăit în secolu' întâi/ Da' încă aud ecou' vocii lui Iisus vorbind de dragoste fraților lui. / Două milenii mai târziu văd bancheri și politicieni/ Împrăștiind frică și neîncredere între cetățeni.”
”Iubirea e cea mai importantă din stările naturale/ Da' e inhibată cu tot felu' de interfețe artificiale/ Care simulează caldura și razele de soare/ Reflexia luminii de asfințit pe luciul apei de mare/ Te fac sa te temi ca n-am putea trăi dacă le stingem/ Da' dincolo de ele sunt stelele pe care tre' să le atingem.”
”Tot ce avem de făcut e să trăim viaţa pe care o primim/ Să simţim, să iubim şi-abia apoi să gândim.”
Noua variantă Haarp Cord ce se va lansa pe 19 decembrie la Timișoara arată puțin diferit: avem împreună 7 MC și 4 DJ. Organizația ”Boombox Terrorists” și clubul Daos sunt actorii principali din Timișoara care au organizat acest concert ce va face probabil istorie. Cedry2k, Stres, Sișu Tudor, El Nino, Stripes, Euforic, Dragoș, Dj Grigo și Dj MO vor urca pe scena Daos, Tecko Starr și Dj WicKeD fac și ei parte din ehipă dar vor lipsi la lansare. Dragonu rămâne cu sufletul alături de Haarp și își continuă turneul cu proiectul său personal ”Anul Dragonului”.
Materialul lansat la Timișoara (data și locul nu sunt alese întâmplător) constituie nucleul unui posibil album din 2015.
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
![](images/icon-carduri-donatii.png)
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect
![Ilustrație: ActiveNews](thumb-202x110-t?/articole/190763.jpg)
Mănăstirea Petru Vodă: Comunicat despre Diana Iovanovici Șoșoacă
![Foto: Un avion C-130 Hercules al Forțelor Aeriene ale SUA alocat escadrilei 757th Airlift Squadron pulverizează împotriva țânțarilor deasupra Bazei Joint Langley-Eustis, Va., 1 august 2017. C-130 este modificat pentru a transporta un sistem de pulverizare aeriană modulară paletizat, care este atașat la barele de pulverizare montate pe aeronavă. (U.S. Air Air Force Photo/Staff Sgt. Carlin Leslie)](thumb-202x110-t?/articole/190769.jpg)
Un pumn în nas pentru idioții utili cu ”E DOAR CONDENS”. Armata SUA obligată să recunoască oficial pulverizările chemtrails de pesticide toxice, întreprinse fără acordul populației. CUM ARATĂ AVIONELE DE CHEMTRAILS ÎN INTERIOR - FOTO US AIR FORCE
![](thumb-202x110-t?/articole/190879.png)
Clipul sinistru cu repetițiile pentru deschiderea Jocurilor Olimpice de la Paris 2024: Ritual ocult satanist și programare predictivă - VIDEO
![](thumb-202x110-t?/articole/190804.png)
Dr. Michael Yeadon: Nu a existat nicio pandemie, ci doar un ”atac letal planificat asupra civililor, îndelung coordonat de la nivel supranațional”. ”Lipsesc dovezile privind existența Covid și a altor virusuri” - Amplă recapitulare cu privire la plandemie
![Prototip timpuriu al cardului de vaccinare al cetățenilor europeni (Sursa: Comisia Europeană, Agenția Executivă Europeană pentru Domeniile Sănătății și Digital)](thumb-202x110-t?/articole/190854.jpg)
Cardul european digital de vaccinare va fi lansat în septembrie – Cinci țări vor pilota noul instrument. Din 2026 va fi adoptat în toate statele membre ale UE
![Foto: Silviu Cluci / Doxologia](thumb-202x110-t?/articole/190780.jpg)
Baricade în fața unei mănăstiri celebre de la Sfântul Munte Athos: ”Suntem gata de război” - spun monahii de la Esfigmenu
Recomandările noastre
Tip conținut: Opinii
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (0)