ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!

ActiveNews a transmis în direct meciul dintre Simona Halep şi Maria Sharapova, meci câştigat de rusoaică în 3 set-uri.

Maria Sharapova se impune cu 2 la 1 la set-uri, 6-3 în decisiv.

5 la 3 pentru Sharapova şi la servicu urmează Simona. Haide!

Bravo Simona! Românca s-a apropiat la un singur ghem de Sharapova. Acum serveşte rusoaica.

Simona câştigă acest ghem pe serviciul Mariei la 0: 2-4.

1-4 un nou break pentru Sharapova

1-3 Simona în continuare nu găseşte soluţii şi pare inhinbată de jocul foarte bun al rusoaicei.

1-2 Ghem din păcate pentru rusoaică. O discuţie aprinsă între Maria şi arbitru pe baza unei mingi discutabile în acest al treilea ghem. Simona a condus cu 40-o în acest ghem iar Sharapova a reuşit să egaleze şi să câştige ghemul.

Sharapova obţine acest ghem la 0 şi egalează la 1.

Simona conduce în setul decisiv cu 1-0.

Se joacă decisivul. Haide Simona, o ţară este alături de tine.

2-5 Simona pierde pe propriul serviciu şi probabil că se gîndeşte la decisiv. Este nevoie de mai multă agresivitate din partea româncei pentru a câştiga acest meci.

Rusoaica îşi câştigă serviciul şi conduce setul cu 4 la 2.

2-3 Simona câştigă ghem-ul la 30. Acum ar fi foarte bine daca Simona ar reuşi să câştige pe serviciul rusoaicei.

1-3 ghem pentru Sharapova.

1-2: Simona îşi câştigă serviciul nu fără emoţii însă.

Rusoaisca conduce cu 2 la 0 după ce Simona a avut 3 mingi de ghem pe serviciul acesteia. Haide Simona!

Maria Sharapova reuşeşte să câştige primul ghem al setului doi, ghem în care Simona a servit.

Foarte important ca Simona să intre bine şi în acest al doilea set.

Simona Halep a reuşit să câştige primul set în faţa Mariei Sharapova cu scorul de 6-1. Simona a dominat-o categoric în primul set pe rusoaică care însă a comis şi multe greşeli neforţate.

Simona Halep conduce cu 5 la 1 în finala turneului de la Madrid.