ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!



Şeful Guvernului dă în continuare dovadă de iresponsabilitate, ori pur şi simplu transmite mesaje Kremlinului. După ce a lipsit de la întâlnirea cu emisarul Casei Albe, Victoria Nuland, lipseşte din ţară atunci când România refuză vicepreşedintelui Rusiei dreptul de survol.

De data aceasta, Victor Ponta face o vizită de distracţie la... Copenhaga, împreună cu patru copii de excepţie remarcaţi la concursul Next Star.

Iată exact conţinutul postării lui Ponta pe contul său de Facebook, în care anunţă ce va face în această ţară:
In aceasta seara vom fi alaturi de echipa Romaniei (Paula Seling si OVI) la finala Eurovision din Copenhaga! 

Mergem impreuna cu patru copii foarte talentati, care au impresionat toata tara cu interpretarile lor in cadrul concursului Next Star (pe care le puteti urmari mai jos):

· Vanessa Marzavan (13 ani, din Bucuresti)
· Elena Hasna (13 ani, din Targu Jiu)
· Omar Arnaout (13 ani, din Bucuresti)
· Catinca Popa (12 ani, din Bucuresti)

Suntem foarte mandri ca in acest an am reusit sa sprijinim si financiar participarea reprezentantilor nostri la Eurovision! Avem incredere ca vor face cinste Romaniei. Va tinem pumnii, mult succes diseara!

Simptomatic este că noul membru PSD Cezar Ouatu, anul trecut reprezentantul României în finala Eurovision, ţine să comenteze la postarea premierului:
Fie ca muzica sa-si spuna cuvantul !!!