2-5 Si Irina nu pare sa iti mai gaseasca resursele necesare pentru a reveni in meci.

2-4 Ambele jucatoare sunt afectate din punct de vedere fizic, insa Irina Begu pare mult mai obosita si a avut parte de doua pauze medicale.

Temepratura resimtita in acest moment este la Rio de 38 de grade Celsius. Asta explica probabil si faptul ca in tribune nu sunt prezenti mai mult de 50 oameni.

2-3 Irina castga acest ghem, dupa un efort considerabil.

1-3 Slovaca s-a distantat la doua ghem-uri.

1-2 Irina a pierdut acest ghem pe propriul serviciu.

Tribunele terenului sunt goale, literamente. Lui Irina îi curge sânge din nas şi la 40 egal in ghem a făcut o pauză medicală.

1-1 Fiecare jucatoare a castigat pe serviciul adversarei in acest set decisiv.

Românca Simona Begu joacă semifinala turneului din Brazilia de la Rio.

Meciul se dispută în acest momente şi după ce slovaca Anna Schmiedlova a câştigat primul set cu scorul de 6-3, Irina a revenit şi a câştigat al doilea set cu 6-4.