Concordia Chiajna a învins pe FC Brașov, scor 1-0(1-0), într-un meci contând pentru etapa a XI-a a Ligii 1.

Neluţ Roşu a înscris în minutul 41, cu o lovitură cu capul din careul mic, trimiţând mingea în plasă după două şuturi ale jucătorilor de la Concordia respinse de oaspeţi.

În minutul 88, Romeo Surdu a ratat un penalti acordat de centralul Dan Dreve după un henţ în careu al lui Melinte.

Concordia Chiajna: Râmniceanu - Leca, Creţu, Melinte, Savin - Papasterianos, Roşu - Purece, Onduku (Strătilă '65), Serediuc (Coşereanu '73) - Welington (Bambara '90+4). Antrenor: Ionuţ Chirilă.

FC Braşov: Mutu - Străuţ, Machado, Oltean, Cr. Ionescu - Aganovici, Mateiu (B. Madeira '46) - Tătar (Dias '76), Buga, Surdu - A. Cristea (Tavarez '59). Antrenor: Alexandru Pelici.

Cartonaşe galbene: Savin '36, Onduku '45, Papasterianos '64, Welington '85, Strătilă '86, Melinte '87 / Machado '45, B. Madeira '52, Aganovici '74, Tavarez '82.

Arbitri: Dan Dreve (central) - Vladimir Urzică, Alexandru Cerei (asistenţi) - Ovidiu Oprea (rezervă).

Observatori: Nicolae Dobrescu, Cornel Sorescu.