Oțelul Galați și Gaz Metan Mediaș au remizat, scor 1-1 (0-0), într-o partidă contând pentru etapa a XI-a a Ligii 1, informează corespondentul ActiveNews.

Gazdele au deschis scorul în minutul 49, oaspeții egalând în penultimul minut de joc prin Markovici.

Oţelul Galaţi: Simaitis - Antunes, Sârghi, Costin, Popescu - Filip - Iorga, Cooper, Marquinhos (Milea '86), Astafei (Băjenaru '67)- Henrique (Paraschiv '76). Antrenor: Ionuţ Badea.

Gaz Metan: Buchta - Frăsinescu, Muth, Markovici, Buzean - Todea, Tahar - Al. Munteanu (Lllullaku '71), Fl. Dan (Avram '67), C. Petre - Robertson (Bud '46). Antrenor: Cristian Dulca.

Cartonaşe galbene: Marquinhos '22 / C. Petre '2, Todea '25, Muth '54, Bud '55

Arbitri: Cătălin Popa (central) - Cristian Nica, Andrei Constantinescu (asistenţi) - Eduard Ioniţă (rezervă)

Observatori: Sorin Boca, Ion Craiu.