Petrolul Ploieşti a pierdut meciul disputat pe teren propriu cu CSU Craiova, in cadrul etapei cu numărul 22 din Liga 1, cu scorul de 1-2.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Nuno Rocha, în minutul 6, şi Brandan, în minutul 52, din penalty. Pentru ploieşteni a înscris Astafei, în minutul 49.

Echipele de start

Petrolul: Pecanha - Alcenat, Geraldo, Ipsa, Fanchone - I. Filip, L. Marinescu - Nepomuceno, Kronaveter, Teixeira - Astafei
Rezerve: Bolboaşă, Satli, Peteleu, Coman, Vasilache, Pastorini, Mareş

CS U Craiova: Bălgrădean - Achim, Acka, Izvoranu, Vătăjelu - Madson, Mateiu, Brandan - Tîrnăcop, Bawab, Nuno Rocha
Rezerve: Straton, Kay, Dumitraş, Briceag, Ivan, Herghelegiu, Băluţă