Multumim Simona si ne 'vedem' in Europa!

Simona pierde serviciul din ultimul ghem la 0, dar a facut un joc mare si a demonstrat ca isi merita locul si mai important ca este un viitor loc 1 mondial. Inca putin.

Simona pare mai puternic mental si fizic si daca duce setul in tie-break ... multe se pot intampla.

Simona a revnit al 5 egal apoi Williams si-a castigat serviciul cu emotii si daorita primelor doua puncte castigate care au fost oferite de Simona.

Acum Simona, acum putem sa îi dam lovitura de gratie daca facem un ghem bun pe propriul serviciu.

4-5 Simona reuseste brek-ul si trbeuie sa fie in continuare la fel de tare psihic.

Inca se poate, trebuie doar ca Simona sa creada ...

2-5

2-4 Ghem la 0 pentru Simona

Nimic insa nu este pierdut. Haide Simona!

1-4 Scor la care s-a ajuns dupa ce Simona a avut o minge de break la 1-3, iar la scorul de 2-3 lucrurile ar fi stat cu totul altfel.

0-3 Williams isi castiga serviciul la 0.

Insa Simona poate reveni.

0-2 Simona pierde acest ghem din pacate, acum cand Williams este la un nivel mult scazut fata de ceea ce a jucat pana acum.

Haide Simona!

Simona a inceput setul cu greseli nefortate ale loviturii de dreapta. A reusit sa saleveze o minge de break Simona. 3 greseli doar in acest ghem.

Important este ca Simona sa joace cel mai bun tenis al ei.

In aceste momente Williams a inceput sa se indoaie de sine si este mult mai nervoasa si nesigura pe sine.

Simona a revenit dupa ce americanca a dominat autoritat primul set si prima jumatate a celui de al doilea. Apoi au intervenit greselile si din partea Serenei si Simona a fost acolo si a profitat de ocaziile oferite.

Simona Halep joacă acum cu Serena Williams şi scorul este 1-1 la set-uri.