ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale Australia Open după ce a învins-o pe begianca Yanina Wickmayer.

Livrare gratuita in 24 de ore!

Simona nu a avut probleme în faţa adversarei de duminică şi s-a impus un un confortabil 6-4, 6-2.

[divider]

Simona Halep o întâlneşte pe belgianca Yanina Wickmayer în optimile de finală ale Australian Open, primul turneu de Grand Slam al anului.

- Simona Halep câştigă mai clar setul al doilea, cu 6-2, şi se califică în sferturile de finală.

- Simona Halep a câştigat primul set cu scorul de 6-4, după ce reuşi două breakuri şi şi-a pierdut serviciul o dată.

Simona nu a reuşit s-o învingă niciodată pe jucătoarea aflată în prezent pe locul 80 din clasamentul mondial feminin.

Dacă nu va câştiga această partidă, Halep va pierde locul 3 WTA în favoarea Petrei Kvitova, ea urmând a pica până pe poziţia a patra.