Sorin Ovidiu Vântu: În România lucrului hoţeşte făcut, Klaus Iohannis e implicat în arestările şi condamnările la extincţie

Sub titlul THE ONE, Sorin Ovidiu Vântu revine cu o nouă postare pe blogul său. De această dată, Klaus Iohannis este în centrul atenţiei, iar tabloul zugrăvit de SOV , cu motto-ul „În final trebuie să rămână doar unul”, arată sumbru.
[P] O istorie sincera a poporului român - comanda online
Într-o "Românie a lucrului hoţeşte făcut", Sorin Ovidiu Vîntu îl consideră pe Klaus Iohannis direct implicat “în arestările şi condamnările la extincţie”.
Motto:
„In final trebuie sa ramana doar unul”
[P] O istorie sincera a poporului român - comanda online
Într-o "Românie a lucrului hoţeşte făcut", Sorin Ovidiu Vîntu îl consideră pe Klaus Iohannis direct implicat “în arestările şi condamnările la extincţie”.
Motto:
„In final trebuie sa ramana doar unul”
"Astazi va voi arata o „Romanie a lucrului hoteste facut”, va voi arata cum sunteti mintiti, prostiti si, culmea, facuti sa si salivati de placere ca vi se intampla. Intr-un material anterior, va aratam ca prin acest tsunami judiciar se distruge tot ce inseamna centrul de putere din Romania, fie politic, fie de business, va aratam ca elitele din zonele respective nu sunt doar inlaturate, ci masacrate de-a dreptul in puscariile arhipline si arhiinfecte ale statului. Cu o mancare pe care nici cel mai amarat dintre voi nu ar putea-o consuma in mod normal, cu un frig arctic iernile si o caldura sahariana verile, aceste stabilimente sunt expresia neaosa a lagarelor de exterminare naziste. Am facut aceasta digresiune cu puscaria pentru a va face sa salivati si mai intens, neghiobilor!
Deci, revenind, toate astea au un singur scop, si anume ca in final sa ramana doar UNUL. Un singur personaj care sa conduca tot, care sa decida tot si care sa nu mai vina cu argumente ca nu poate din pricina opozitiei sa dea Rosia Montana, sa cazeze un corp de armata pe teritoriul Romaniei sau sa trimita pe campurile de lupta, in prima linie, carne de tun tanara si proaspata. Cu un parlament debil si terorizat de dosare, cu un guvern la fel de debil si terorizat, cu o societate civila senina si cretina, acest personaj va putea livra tot ce i se cere fara a mai da socoteala vreunui for sau vreunei institutii romanesti.
Dupa cum stiti, proiectul Republicii Prezidentiale a fost lansat si promovat insistent de mine inca din luna noiembrie a anului trecut. V-am spus ca avem nevoie ca de aer de schimbarea sistemului politic prin schimbarea formei de guvernamant. Acest lucru trebuie facut prin schimbarea Constitutiei, nu hoteste pe usa din dos. Constitutia trebuie sa prevada si mecanisme de control asupra presedintelui, pentru a nu ne mai trezi cu un alt Ceausescu sau un alt Basescu. Astazi se instituie practic o republica prezidentiala disimulata.
Asa ceva este inacceptabil!
Nu poti avea toata puterea fara sa-ti asumi si responsabilitatea acesteia. Este un mod las si nedemn pentru un barbat de a pasa toata raspunderea pe altii, tu infruptandu-te din toate roadele puterii.
Dincolo de gargara politicianista, de arestarile si condamnarile la extinctie pe care Iohannis le patroneaza, acesta este obligat sa-si asume in mod transparent puterea si sa ne spuna ce are de gand sa faca cu aceasta. Este obligat sa ne prezinte atat un proiect economic, cat si unul politic.
Revin asupra necesitatii de modificare a Constitutiei, modificare care sa prevada mecanismele de control asupra presedintelui, care sa defineasca precis noul sistem politic si rolul fiecarei puteri a statului, altfel veti cunoaste o noua fateta a dictaturii personale, a dictaturii bunului plac, exercitata de un personaj ambiguu, ranchiunos si tafnos."
Donează pentru ActiveNews!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.
Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.
ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.
De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!

RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei) | RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)
Pe același subiect

Bombă de proporții: JUSTIȚIA A SUSPENDAT LOVITURA DE STAT! Curtea de Apel a anulat hotărârea abuzivă a CCR. Turul II Înapoi

După ce au ”pierdut” Coiful Dacic, olandezii vor și sculpturile lui Brâncuși

PANICĂ în Spania, Portugalia și Franța după ce țările UE au fost afectate de o pană masivă de curent electric. ACTUALIZARE: Motivul ”științific” este enunțat ca fiind un ”fenomen atmosferic rar”. Peninsula Iberică PARALIZATĂ - Noaptea aduce HAOSUL

SISTEMUL CONTRAATACĂ: Alexandru Vasile, judecătorul curajos care a suspendat anularea alegerilor, atacat de CSM! - SOLIDARITATE! Cine este eroina Gheorghița Popescu, cea care a încercat urgentarea deciziei motivând apropierea alegerilor

Bombă cu ceas pe masa CNSAS! ”Dosarul de Securitate al președintelui CCR, Marian Enache, este la DGIA, serviciul secret al Armatei”. Paralela cu cazul Traian Băsescu, alias ”Petrov”

Peninsula Iberică este noul Wuhan?
Recomandările noastre

22 aprilie 1990, startul Pieței Universității. În urmă cu 35 de ani începea cea mai amplă manifestație anticomunistă din Europa Centrală și de Est. VIDEO și GALERIE FOTO

Alex Jones și Tucker Carlson despre Lupta pentru Adevăr: Globalism, Trump, Israel, Planuri Secrete pentru Al Treilea Război Mondial, WEF, CIA, 9/11 - O EMISIUNE-BOMBĂ tradusă în română - VIDEO
Tip conținut: Știri
Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
Comentarii (2)