Steaua a pierdut al doilea meci amical din această iarnă, campioana fiind învinsă, scor 1-0, de elveţienii de la FC Luzern. Unicul gol al meciului a fost marcat de Gygax în minutul 86.

Tehnicianul campioanei, Laurenţiu Reghecampf, a folosit şi de această dată doua formule de echipă complet diferite în cele două reprize.

Steaua în prima parte: Tătăruşanu - Georgievski, Râpă, Pintilii, Latovlevici - Bourceanu, Prepeliţă - Popa, Stanciu, Chipciu - Keşeru.

Steaua în repriza a doua: Niţă - Matei, Aldea, Varela, Pîrvulescu - Neagu, Răduţ - Grădinaru, Iancu, Târnovan - Kapetanos.

Următorul meci amical al Stelei este programat marţi, 22 ianuarie, în compania azerilor de la FC Baku.