ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


Întâlnirile Grupul Bilderberg sunt recunoscute prin totala lor lipsă de transparenţă, de aici interesul mediei independente, care acuză organizaţia că hotărăşte, în spatele uşilor închise, soarta a miliarde de oameni.

Ultima întâlnire a Grupului a început pe 29 mai, la Copenhaga, şi se va încheia pe 3 iunie.

Iată agenda acestor întâlniri care stabilesc soarta lumii, aşa cum a "transpirat" într-un document preluat de Russia Today:

1. Diplomaţia nucleară mondială şi recentele negocieri cu Iranul, ţară care, în ciuda opoziţiei externe, desfăşoară programul de îmbogăţire a uraniului

2. Contractul semnat între Rusia şi China, privind livrarea de gaze

3. Creşterea în alegeri şi sondaje a forţelor naţionaliste din Europa

4. Internetul şi potenţialele lui ameninţări la libertăţile individului

5. Politica preşedintelul american Barack Obama, vis-a-vis de Ucraina şi de Siria

6. Schimbarile de climă

7. Noile politici din Uniunea Europeană privind intimitatea pe Internet, după dezvăluirile de spionaj ale fostului ajgajat CIA Edward Snowden

Cum întâlnirile Grupului Bilderberg au fost sursa controverselor, a ideiilor în contradictoriu şi al conspiraţiilor, de ce agenda lor din 2014  s-ar abate de la regulă?