ActiveNews a transmis în direct setul decisiv al meciului dintre Berdych şi Wawrinka, meci câştigat de elveţian. Astăzi de la ora 22:00 va începe meciul dintre Juan Martin del Potro si Richard Gasquet, meci din cadrul grupei a doua.

Wawrinka a câştigat primul set cu 6-3 şi situaţia în cel de a-l doilea set este egalitate la 6, acum disputându-se tie-break-ul.

Berdych conduce cu 5-0.

Berdych a câştigat cel de-al doilea set 7-6 cu 7-0 în tie-break, ducând astfel meciul în decisiv. Amintim cititorilor Activenews că turneul se dispută dupa sistemul cel mai bun din 3 seturi. Astfel cine câştigă al treilea set va câştiga meciul.

18:02 Wawrinka îşi câştigă serviciul şi conduce cu 1-0.

18:10 Berdych câştigă un ghem extrem de disputat în care a servit nu mai puţin de 6 aşi adversarului său.

18:13 2-1 pentru Wawrinka.

18:26 4-1 pentru Wawrinka care a reuşit break-ul.

18:29 4-2 Wawrinka.

18:32 5-2 ghem câştigat la 0 şi Wawrinka este la un singur ghem de câştigarea meciului.

18:35 5-3 şi acum urmează un ghem decisiv pentru soarta meciului, ghem pe serviciul lui Wawrinka.

6-3 pentru Wawrinka şi acesta câştigă primul meci din grupă.