ActiveNews a transmis în direct meciul celor doi campioni, meci câştigat de Novak Djokovic. Scorul la general între cei doi este în acest moment 16-15 pentru elveţianul Roger Federer. Cei doi se mai pot întâlni în finala turneului tot în această săptămână.

4-1 Novak obţine şi al doilea break şi s-a desprins în câştigător.

00:14 2-1 Novak îşi pastrează avantajul break-ului.

00:04 1-0 Djokovic începe set-ul foarte bine şi face un break la 0

Federer câştigă al doilea set cu 7-6 după un tie-break spectaculos chiar dacă scoul nu o arată 7-2. În acest set din cele 12 ghem-uri disputate, 6 dintre ele au fost câştigate pe servici-ul adeversarului, lucru mai rar la acest nivel.

22:53 6-6 tie-break

22:48 6-5 Federer intră într-un blocaj şi după minge de set pierde ghem-ul pe propriul servici si apoi sârbul îşi câştigă serviciul după o minge de break avută de Roger şi prea conducerea

22:35 4-5 Federer serveşte pentru a câştiga setul al doilea şi a trimite meciul în decisiv.

3-4 Fantastic set făcut de cei doi. Federer câştigă din nou pe sreviciul lui Djokovic şi nu oricum ci la 0

22:24 3-3 şi Novak revine în set

23: 16 3-2 pentru Roger care câştigă pe serviciul lui Novak după ce acesta a condus cu 40-0

23:05 2-1 după ce Federer a salvat două mingi de break în ghem-ul doi.

22:45 6-4 Federer comite 3 greşeli neforţate cu lovitura de dreapta şi Djokovic încheie primul set

22:45 5-4 Federer nu a fructificat o minge de break şi acum serveşte pentru a continua set-ul

22:34 4-3 ambii jucători şi-au câştigat uşor servici-ul propriu

22:28 3-2, cei doi jucători şi-au câştigat până acum fiecare servici-ul

22:22 2-1 pentru Djokovic