UPDATE: Remiză între Steaua Bucureşti şi formaţia Petrolul Ploieşti, scor 1-1 (1-0), în ultimul meci disputat duminică în etapa a 16-a a Ligii I.

În partida disputată pe Stadionul Ghencea, gazdele au deschis scorul prin Prepeliţă, în minutul 45+3, oaspeţii reuşind egalarea prin Benga, în minutul 78.

La partida din Ghencea au asistat 10.464 de spectatori, dintre care aproximativ 50 de fani ploieşteni.

Suporterii Stelei de la Peluza Nord au afişat următoarele bannere: "Mutu, briliant pentru ţiţei, pentru Steaua 0 lei" şi "Odihneşte-te în pace Temistocle Popa! Maestre, într-una am cântat ?Chitara mea?, râmâne să ne spui din cer ce frumoasă e dragostea", conform Mediafax.

Pandurii Târgu Jiu
și Corona Brașov au remizat, scor 1-1, într-un meci contând pentru etapa a XVI-a a Ligii 1.

Golurile au fost marcate de Buş '4 (penalti) pentru gazde şi Shamsim '17 pentru Pandurii.

Corona: Marc - Burlacu, Tudose, Damian, Vl. Munteanu - Dâlbea, Vranjkovici - Neacşa (H. Popa '78), Braganca (Chirciu '88), Brata - Buş (Miranda '74) . Antrenor: Ionel Gane.

Pandurii: Stanca - Pleaşcă, Mamele, Paraskevas, Bohale ( Momcilovici '37) - Shamsim (Adrovici '78), Breeveld, Anton, Nicoară - Eric - Dos Santos (Elton '69). Antrenor: Cristian Pustai.

Cartonaşe galbene: Neacşa '9, Dâlbea '14, Chirciu '90 / Bohale '23, Anton '59, '67, Stanca '90

Cartonaş roşu: Anton '67

Arbitri: Sebastian Colţescu (central) - Bogdan Velicu, Daniel Mitruţi (asistenţi) - Dorian Micloşină (rezervă)

Observatori: Viorel Sandu şi Romulus Chihaia

Sursa foto: liga1.ro