ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!



Atacantul Raul Rusescu a marcat un gol în meciul pe care echipa Sporting Braga l-a câştigat, după prelungiri, cu scorul de 3-1, în faţa formaţiei Desportivo Aves, în sferturile de finală ale Cupei Portugaliei. Rusescu, care a fost integralist, a marcat în minutul 94, celelalte goluri ale echipei sale fiind reuşite de Alan '3 şi Santos '102.

Pentru Desportivo Aves a marcat Pereira '31. În semifinalele Cupei Portugaliei, Sporting Braga va întâlni echipa Rio Ave, care a trecut, scor 1-0, de Academica Coimbra.

[video width="560" height="315" ]http://www.youtube.com/watch?v=rbppPXomltw[/video]